Борчеви пионири повели, па посустали у Мостару

Други пораз у Премијер лиги БиХ пионири Борца доживјели су протеклог викенда, у оквиру 17. кола.

На претпосљедњем гостовању у јесењем дијелу сезоне, ”црвено-плави” су поражени у Мостару од Зрињског резултатом 3:1, иако су у четвртом минуту другог полувремена стекли предност поготком Немање Рендића.

Ипак, ”племићи” су десет минута касније дошли до ”икса” голом Марка Главине, док су у финишу у потпуности преокренули резултат – стријелци су у 64. и 68. минуту били Марино Цвитковић и Џејмс Патрик Остојић.

Борчеви пионири и даље се налазе на првом мјесту, уз 43 бода, што је један више од Сарајева, које има и утакмицу мање.

У наредној рунди, Борац ће угостити Челик, а у посљедњем мечу прије одласка на паузу, гостоваће у Тузли екипи Слободе.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 3:1

стријелци: 0:1 Рендић (39.), 1:1 Главина (49.), 2:1 Цвитковић (64.), 3:1 Остојић (68.), стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 60, судија: Јосип Мартиновић (Чапљина), жути картони: Дамјанић, Макарић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Станић, Цвитковић, Бошњак, Ципетић, Ботић, Карачић, Главина, Козина (од 69. минута Мартиновић), Остојић, Вазгеч (од 36. минута Ћурдо), Одак (од 68. минута Микулић).

БОРАЦ: Делић, Пеуља, Рендић, Макарић, Шушић, Сарић, Ковачевић (од 36. минута Самарџија), Делкић (од 36. минута Јанковић), Бркић, Дамјанић, Плавшић (од 58. минута Илић).