Црвено-плава машина самљела и Радник, Борац у овом тренутку други!

Наставио се сјајан резултатски низ фудбалера Борца! ”Црвено-плави” су вечерас на Градском стадиону, пред 4 500 гледалаца, у српском дербију 15. кола Премијер лиге БиХ савладали Радник резултатом 2:0, уписали пету узастопну побједу и у овом тренутку заузимају друго мјесто на табели!

Наш тим је овом побједом прескочио Радник који је до овог кола заузимао треће мјесто, али с обзиром да се на Грбавици није одиграо дерби између Жељезничара и Челика из разлога што зенички премијерлигаш није до краја октобра измирио одређене финансијске обавезе према бившим фудбалерима, клуб из Платонове улице у овом се тренутку налази и испред Сарајлија, који су у ову рунду ушли као другопласирани тим првенства.

Борац је до вођства стигао у 48. минуту. Марко Мирић се на десној страни терена ослободио Славише Радовића, потом центрирао у средину према саиграчима, а дефанзивац Бијељинаца Милош Симоновић неспретно интервенисао и затресао властиту мрежу.

Могао је штопер гостујућег састава да се, у 70. минуту, искупи за учињено, али је погодио пречку, а казна за то услиједила је десет минута касније, када је Стојан Врањеш са ”креча” постигао свој десети овосезонски погодак.

Врањеша је пао у шеснаестерцу гостију након сјајне соло-акције и дуела са Иваном Шубертом, а арбитар Александар Његомировић је показао на бијелу тачку. Гостујући фудбалери сматрали су да пенала није било, чак су предвођени капитеном Велибором Ђурићем кренули да напусте терен, али су се примирили на наговор стручног штаба и привели меч крају.

До краја полусезоне преостало је да се одиграју још четири кола, а у првом од њих Борац ће гостовати екипи Младости. Након те рунде, у бх. шампионату слиједи пауза због квалификација за Европско првенство 2020. године, а Премијер лига БиХ ће бити настављена 23. новембра.

БОРАЦ – РАДНИК 2:0

стријелци: 1:0 Симоновић (аутогол, 48.), 2:0 Врањеш (пенал, 80.), стадион: Градски, гледалаца: 4500, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: помоћни терен Стефан Јанковић, Радовић, Ђурић (Радник).

БОРАЦ: Лучић, Волков, Јовановић, Кајкут (од 85. минута Радуловић), Даниловић (од 90+3. минута Чавић), Ћосић, Милутиновић, Дујаковић, Мирић, Врањеш, Зиљкић (од 87. минута Црнов). Тренер: Бранислав Крунић.

РАДНИК: Билобрк, Бечелић (од 65. минута Сушић), Радовић, Симоновић, Мекић, Брадоњић, Попара (од 59. минута Максимовић), Посинковић (од 46. минута Карић), Пецо, Ђурић, Шуберт. Тренер: Младен Жижовић.