БОРАЦ У ЕВРОПИ! Црвено-плави голом Предраговића срушили Сарајево, осигурано је мјесто у Конференцијској лиги!

Борац је изборио наступ на европској сцени, четврти пут заредом!

Црвено-плави су у дербију 30. премијерлигашког кола тријумфовали над Сарајевом резултатом 1:0, те у најгорем случају на крају сезоне могу да буду трећепласирани, што би им донијело учешће у првом колу квалификација за Конференцијску лигу!

Пред посљедња три кола, тим Винка Мариновића има девет бодова више од четвртопласираног Жељезничара, којег је савладао сва три пута ове сезоне, тако да од вечерас више не постоји ни теоретска могућност да се наш тим не нађе у жријебу за треће европско такмичење по јачини.

Уколико црвено-плави до краја такмичења у првенству задрже друго мјесто, постоји могућност да у Конференцијској лиги стартују од другог кола, али ће то у великој мјери зависити и од финала Купа БиХ, у којем се 17. маја у Зеници састају Зрињски и Вележ.

Одлучујући моменат на утакмици десио се у 87. минуту – Александар Субић, који се након потреса мозга у дуелу са Широким Бријегом вратио на терен, центрирао је са лијеве стране, пронашавши на супротној стативи Федора Предраговића, на којег је заборавила дефанзивна линија бордо тима.

До тог тренутка, најбољу прилику на мечу имао је Јаков Благаић, који је у 68. минуту ”ухватио маказице”, а потом погодио стативу гостујућег гола, док су Сарајлије прилике вриједне спомена имали преко Алмедина Зиљкића и Френсиса Кјеремеа.

Гости су, иначе, од краја првог полувремена играли са десеторицом јер је због два жута картона ”на хлађење” морао Мухарем Трако. Такође, у финишу меча, након једног кошкања играча два тима, арбитар Милош Гиговић је показао црвене картоне тренеру и представнику Сарајева Мирзи Варешановићу и Мустафи Беридану.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:0

стријелци: 1:0 Предраговић (87.), стадион: Градски, гледалаца: 4500, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Рачић, Мркаић, Благаић (Борац), Трако, Муса, Јелић Балта, тренер Варешановић (Сарајево), црвени картони: Мухарем Трако (Сарајево, 45. минут), тренер Мирза Варешановић (Сарајево, 83. минут), представник Мустафа Беридан (Сарајево, 83. минут).

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 90. минута Пишек), Мркаић (од 90. минута Лукић), Предраговић, Војновић, Рачић (од 73. минута Субић), Лагунџић, Благаић, Лазић, Кулашин (од 73. минута Татар), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

САРАЈЕВО: Диздаревић, Муса, Трако, Јелић Балта, Вранчић, Де Оливеира (од 79. минута Џафић), Варешановић (од 73. минута Мустафић), Кјереме, Шербечић, Чирјак, Зиљкић (од 73. минута Гулијашвили). Тренер: Мирза Варешановић.