Борац математички испао из Премијер лиге БиХ

Фудбалерке Борца изгубиле су, и математички, све шансе да и сљедеће сезоне играју у Премијер лиги БиХ.

Црвено-плаве су у мечу 18. кола убједљиво поражене на домаћем терену од Фортуне из Живиница (0:4), која четири утакмице прије краја сезоне има 12 бодова више од Борца, баш као и Либеро, а у истом тренутку и једна и друга екипа имају бољи омјер у међусобним дуелима са Борчевим играчицама.

Гошће су стигле до предности у 15. минуту голом Саре Пејић, док се до одласка на одмор мрежа Борца још два пута затресла. Оба пута, у 28. и 45. минуту, прецизна је била Алма Шечић.

Коначан резултат постављен је у 58. минуту, када је гол постигла Мериса Бутковић.

БОРАЦ – ФОРТУНА 0:4

стријелци: 0:1 Пејић (15.), 0:2 Шечић (28.), 0:3 Шечић (45.), 0:4 Бутковић (58.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 10, судија: Мерима Челик (Сарајево), жути картони:

БОРАЦ: Васић, Бараћ, Предојевић, Милановић, Марјановић, Тодић (од 74. минута Хајдер), Бундало, Федена, Васиљевић, Баштинац, Савић. Тренер: Бојан Вукомановић.

ФОРТУНА: Машић, Алиспахић (од 74. минута Мујкић), Оштраковић, Мулаосмановић, Селимовић, Мујановић, Шећић, Т. Пејић, С. Пејић (од 52. минута Бутковић), Пенава (од 65. минута Хусић), Ноћајевић. Тренер: Нермин Карић.

(борац.спорт, фото: ЖФК Борац)