Борац у четвртфиналу Купа Града, Богданић двоструки стријелац

Борац се пласирао у четвртфинале Купа Града Бањалука савладавши екипу ОФК Спартак 2013 резултатом 1:3.

У овој утакмици боје Борца бранили су чланови јуниорског тима, а кључни човјек меча био је двоструки стријелац Сергеј Богданић.

Први гол на мечу Богданић је постигао у 16. минуту, али му је три минута прије одласка на одмор узвратио Павле Љубојевић. Капитен Борчеве јуниорске селекције Филип Сарић је у 65. минуту вратио предност Борцу, док је Богданић у 90. минуту поставио коначан резултат.

Борац ће у четвртфиналу, на стадиону у Рамићима, одмјерити снаге са екипом Полет-Крајишник, а датум одигравања овог меча биће накнадно одређен.

Већ су, иначе, одиграна два четвртфинална меча. Жељезничар Спорт тим је као гост савладао екипу Лауша (0:3), док је Напријед на стадиону ”Др Неле Карајлић” био успјешнији од Рекреатива.

Послије 90 минута било је 3:3, а на крају је Напријед тријумфовао послије извођења једанаестераца (5:6).

Посљедњи четвртфинални пар чине Младост Фарма-пром и БСК.

ОФК СПАРТАК 2013 – БОРАЦ 1:3

стријелци: 0:1 Сергеј Богданић (16.), 1:1 Павле Љубојевић (42.), 1:2 Филип Сарић (65.), 1:3 Сергеј Богданић (90.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Дејан Кичић (Челинац), жути картони: Гаврило Зубер (ОФК Спартак 2013).

ОФК СПАРТАК: Душан Шајић, Јово Вођевић (од 71. минута Дино Шојат), Даријо Лемић, Ирман Малкић (од 46. минута Гаврило Зубер), Стефан Малешевић (од 62. минута Николај Митровић), Павле Љубојевић (од 46. минута Чедомир Смиљанић), Дамјан Лубура (од 62. минута Лазар Зец), Александар Гаврић, Ненад Бањац, Ђорђе Чабак (од 62. минута Јанко Дојчиновић), Никола Берендика (од 46. минута Матеј Рађеновић). Тренер: Немања Јаничић.

БОРАЦ: Марко Бојандић, Немања Рендић, Матеј Стојичић (од 69. минута Дамјан Грујичић), Филип Сарић, Лука Дивљак (од 69. минута Андреј Крагуљ), Ђорђе Бабић (од 85. минута Давид Максимовић), Павле Гајић, Мирко Ђаковић (од 85. минута Лука Проле), Сергеј Богданић, Игор Шикањић, Урош Ковачевић (од 55. минута Дамјан Соколић). Тренер: Ранко Станаревић.