Футсал

Борац тријумфално кроз Војковиће, уписана друга побједа у прољећној полусезони

Футсалери Борца стигли су до друге побједе у прољећној полусезони савладавши синоћ у дворани Основне школе ”Алекса Шантић” у Војковићима екипу Жељезнице из Трнова резултатом 3:6.

Имао је Борац у 13. минуту предност од два гола захваљујући Николи Зецу и Драгану Домузину, да би три минута прије одласка на одмор минус домаћих преполовио Мирослав Бјелица.

Био је то посљедњи гол све до 31. минута, када је Борцу предност од два гола вратио Срђан Ескић, да би одмах у наредном минуту било 1:4 послије другог гола Драгана Домузина.

Чинило се да су црвено-плави тада сломили отпор ривала, међутим неизвјесност у дуел вратили су Суно Дедић у 35. и Драган Иконић у 36. минуту.

Ипак, све дилеме око коначног исхода отклоњене су у претпосљедњем минуту, када је други гол на мечу постигао Никола Зец, док је побједу, у 40. минуту, такође другим голом на утакмици, потврдио Срђан Ескић.

Борац је послије 11 мечева на шестом мјесту уз 17 бодова, а у наредном колу угостиће Гласинац, који је на седмој позицији, уз четири бода мање.

ЖЕЉЕЗНИЦА – БОРАЦ 3:6

стријелци: 0:1 Зец (5.), 0:2 Домузин (13.), 1:2 Бјелица (17.), 1:3 Ескић (31.), 1:4 Домузин (32.), 2:4 Дедић (35.), 3:4 Иконић (36.), 3:5 Зец (39.), 3:6 Ескић (40.), дворана: Основне школе ”Алекса Шантић” у Војковићима, гледалаца: 100, први судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), други судија: Немања Вујадин (Источно Сарајево), трећи судија: Марко Домазет (Источна Илиџа), жути картони: Бјелица, Дедић (Жељезница).

ЖЕЉЕЗНИЦА: Терзић, Поповић, Дедић, Иконић, Отовић. Још су играли: Тепавчевић, Перовић, Бјелица, Косо, Мандић.

БОРАЦ: Благојевић, Зец, Ескић, Домузин, Џанан. Још су играли: Малетић.