Футсал

Борац се реванширао Брчацима за пораз на премијери: Сигуран тријумф футсалера у црвено-плавом

Футсалери Борца побједом су започели други дио сезоне савладавши протеклог викенда у дворани у Челинцу састав Брчко-Здравља резултатом 7:4.

Овим тријумфом, Борац се у великој мјери реванширао ривали за висок пораз у првом колу – тада је у Брчком било 5:0 за домаћина.

Све је, практично, у дуелу са посљедњепласираним тимом било јасно послије првог полувремена, након којег је било 4:0, уз два гола Срђана Ескића.

У 24. минуту свој други погодак уписао је и Слободан Ђукановић ”за петарду”, потом су Дејан Видовић и Миленко Бојић смањили минус Брчака, да би затим послије аутогола Видовића и поготка Драгана Домузина предност црвено-палвих опет износиал пет голова.

Тако је било до 38. минута, када је Жељко Митровић погодио за 7:3, док је коначан резултат, у претпосљедњем минуту, поставио Цвијетин Смиљанић.

Послије овог тријумфа, Борац је на шестом мјесту уз 14 бодова, седам мање од лидера, Радника, а у наредном колу, сљедећег викенда, гостоваће Жељезници у Трнову.

БОРАЦ – БРЧКО-ЗДРАВЉЕ 7:4

стријелци: 1:0 Зец (5.), 2:0 Ескић (13.), 3:0 Ђукановић (17.), 4:0 Ескић (18.), 5:0 Ђукановић (24.), 5:1 Видовић (28.), 5:2 Бојић (29.), 6:2 Видовић (аутогол, 33.), 7:2 Домузин (36.), 7:3 Митровић (38.), 7:4 Смиљанић (39.), дворана: у Челинцу, гледалаца: 35, први судија: Владан Тодоровић (Челинац), други судија: Бранимир Ђермановић (Челинац), трећи судија: Петар Тепић (Челинац), жути картони: Матијашевић (Борац), Бећировић (Брчко-Здравље).

БОРАЦ: Благојевић, Ђукановић, Зец, Матијашевић, Ескић. Још су играли: Домузин.

БРЧКО-ЗДРАВЉЕ: Бећировић, Видовић, Вујић, Тадић, Радић. Још су играли: Митровић, Алексић, Бојић, Стаменић, Смиљанић.