Борац стигао до вођства у раној фази, на крају поражен

Јуниори Борца стигли су већ у седмом минуту до вођства против Радника из Бијељине, али тај гол, који је постигао Марко Ћетковић, није био довољан за позитиван резултат.

Предност Борца на снази је била све до половине другог полувремена, када су гости за само два минута исто толико пута поентирали. Учинили су то Матеј Јовановић и капитен Огњен Кленпић, да би у 89. минуту плус Бијељинаца увећао Теодор Димитрић.

У другом минуту надокнаде, Аимар Балић је погодио за смањење Борчевог минуса, али у посљедњим тренуцима тим Ранка Станаревића није успио да уради ништа више од тога.

Послије овог меча, играног у оквиру петог кола, Борац је тек на 13. мјесту са четири бода, једним више од претпосљедње Слободе којој гостује у наредном колу.

БОРАЦ – РАДНИК 2:3

стријелци: 1:0 Ћетковић (7.), 1:1 М. Јовановић (64.), 1:2 Кленпић (66.), 1:3 Димитрић (89.), 2:3 Балић (90+2.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Ристић (Борац), Савичић, Лукић, Л. Јовановић (Радник).

БОРАЦ: Младен Јуркас, Срђан Мишић, Ђорђе Бурњаковић, Марко Ћетковић, Огњен Ђерман (од 72. минута Ђорђе Ботић), Синиша Ристић (од 67. минута Урош Ковачевић), Аимар Балић, Коста Ђудуровић (од 18.  минута Јелисије Врсајковић), Драган Пејић, Вук Ћорић, Дамјан Соколић. Тренер: Ранко Станаревић.

РАДНИК: Милош Папић, Мухамед Нединић, Ђорђе Савичић, Матеј Јовановић (од 79. минута Лука Јовановић), Огњен Кленпић, Коста Павловић (од 18. минута Михаило Манчић), Филип Лукић, Божидар Димитрић, Дарко Симић (од 79. минута Вук Максимовић), Никола Јовановић, Владимир Милетић (од 60. минута Теодор Димитрић). Тренер: Огњен Суботић.