Борац силовит у градском дербију: Јуниори црвено-плавих дијеле прво мјесто на табели!

Три кола прије краја сезоне, јуниори Борца дијеле прво мјесто на табели са Сарајевом!

Изабраници Зорана Драгишића савладали су данас у градском дербију екипу Жељезничар Спорт тима резултатом 5:1 у заосталој утакмици 17. кола, тед пред посљедњих 270 минута имају 44 бода, као и Сарајево.

У данашњој утакмици повели су гости голом Ђорђа Ђогића, али је Борац за само два минута преокренуо резултат. Погађали су Иван Гргић у 19. и Василије Јотић у 21. минуту, потом је прије одласка на одмор прецизан био и Дејан Попара (42.), да би други гол на овом мечу Јотић постигао послије четири минута у другом дијелу.

Коначних 5:1 поставио је Давид Вуковић 10 минута прије краја.

У првом од посљедња три кола, Борац ће у дербију одмјерити снаге са Зрињским, који такође има и шансу за титулу.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ 5:1

Стријелци: 0:1 Ђогић (10.), 1:1 Гргић (19.), 2:1 Јотић (21), 3:1 Попара (42.), 4:1 Јотић (49.), 5:1 Вуковић (80.) стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Голић (Жељезничар Спорт тим).

БОРАЦ: Дамјановић, Моцоња, Гргић, Вуковић, Попара (од 57. минута Драгољић), Јотић (од 63. минута Пушић), Кулашин (од 74. минута Томић), Ерић, Радовић, Рачић, Бабић (од 71. минута Благојевић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија (од 46. минута Ступар), Ћебић, Стојичић, Ђогић, Тривуновић (од 32. минута Дулић), Бајић (од 69. минута Петровић), Стијаковић (од 52. минута Бабић), Голић, Поповић, Јагодић (од 46. минута Сџић), Пилиповић. Тренер: Радомир Поповић.