Јуниори промашили пенал за вођство, па поражени у дуелу са Слободом

Јуниори Борца поражени су резултатом 1:3 у дуелу са тузланском Слободом, у оквиру 15. премијерлигашког кола.

До предности је у овом мечу први стигао гостујући тим, поготком Енсара Мешића из 12. минута. Мреже су потом мировале до 64. минута, када је изједначио Сергеј Богданић, док је 13 минута касније шансу за преокрет пропустио капитен Борца Филип Сарић, који није успио да једанаестерац претвори у погодак.

Према неписаном правилу, стигла је казна – пет минута касније је други гол за Тузлаке постигао Амар Јогунчић, док је коналних 1:3, у четвртом минуту надокнаде, поставио Емел Геровић.

Био је ово трећи пораз Борца у сезони, након којег је остао на шестом мјесту са 22 бода, а у наредној рунди очекује га прво гостовање у 2024. години.

Црвено-плави ће бити гости лидера, Сарајева, а прије тога их већ у сриједу (13. март) очекује гостујући дуел са бијељинским Радником у четвртфиналу Купа БиХ.

БОРАЦ – СЛОБОДА 1:3

стријелци: 0:1 Енсар Мешић (12.), 1:1 Сергеј Богданић (64.), 1:2 Амар Јогунчић (82.), 1:3 Емел Геровић (90+4.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: , судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Петар Ђукановић, Салим Хаџић (Слобода).

БОРАЦ: Никола Грујић, Немања Рендић (од 46. минута Дамјан Соколић), Ђорђе Бурњаковић (од 84. минута Урош Ковачевић), Матеј Стојичић (од 46. минута Бењамин Делкић), Драган Пејић (од 46. минута Сергеј Богданић), Недим Керановић, Стефан Марчетић, Филип Сарић (од 82. минута Игор Шикањић), Мирко Ђаковић, Немања Ћетојевић (од 58. минута Лука Дивљак), Ђорђе Ботић. Тренер: Зоран Драгишић.

СЛОБОДА: Мухамед Смајић, Данис Братовчић, Хамза Реџић, Петар Ђукановић, Салим Хаџић (од 90. минута Амар Омерчевић), Ајдин Бегановић, Енсар Мешић (од 79. минута Ведад Абидовић), Хазим Окић (од 56. минута Енис Синановић), Јакуб Вилакић (од 79. минута Амар Салиховић), Ајдин Мујић (од 90. минута Емел Геровић), Ферид Шербечић (од 56. минута Амар Јогунчић). Тренер: Денис Карић.