Борац преко Игмана до изједначења рекорда! Црвено-плави голом Чавића тријумфовали у Коњицу

Низ гостујућих утакмица, који фудбалере Борца очекује до краја јесење полусезоне, почет је побједом!

Црвено-плави су у мечу 15. премијерлигашког кола, играном на Градском стадиону у Коњицу, тријумфовали над Игманом резултатом 0:1 и уисали 14. ”рецку” када је ријеч о узастопним мечевима у првенству без пораза, чиме је изједначен клупски рекорд из 2009. и 2021. године.

”Кривац” за то, на блатњавом терену у Коњицу, био је Давид Чавић, који је у 25. минуту данашње утакмице постигао свој трећи овосезонски погодак у бх. елити. Са лијеве стране је центрирао Јаков Благаић, а Јово Лукић је само скренуо лопту до Чавића, који је ударцем главом матирао ”јединицу” Игмана Алдина Ћемана.

Био је то на крају тренутак који је одлучио овај меч, послије којег Борац поново има 36 бодова, шест више од тренутно другопласираног Сарајева и седам више од трећепласираног Зрињског, који ће у недјељу (26.11.) у Габели против ГОШК-а одиграти свој меч 15. рунде.

Наредну утакмицу у првенству Борац ће одиграти сљедећег викенда у Модричи против Слоге Меридиан, али га прије тога очекује гостовање Раднику из Хаџића у шеснаестини финала Купа БиХ.

Тај меч игра се у сриједу са почетком у 13.00 часова.

ИГМАН – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Чавић (25.), стадион: Градски у Коњицу, гледалаца: 750, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Сиповић, Денковић (Игман), Граховац (Борац), црвени картон: помочћни тренер Зајко Зеба (Игман, 90+3. минут).

ИГМАН: Ћеман, Бешагић (од 57. минута Хебибовић), Оремуш, Бодул, Чубрило, Сиповић, Бојо (од 69. минута Ахметовић), Ђорић, Мешић (од 57. минута Пирић), Денковић, Рамић. Тренер: Едис Мулалић.

БОРАЦ: Павловић, Јокић, Ћелић, Јуриљ (од 90+2. минута Кортес), Граховац, Ерера Кардона, Лукић (од 88. минута Макарић), Квржић, Чавић (од 78. минута Кулашин), Благаић (од 78. минута Фићовић), Нишић. Тренер: Винко Мариновић.