Чавић и Ћелић послије ”минималца” у Коњицу: Три бода иду за Бањалуку – то је најважније!

Фудбалери Борца стигли су овог викенда до 11. побједе савладавши у Коњицу тим Игмана резултатом 0:1.

Била је то уједно 14. узастопна лигашка утакмица Борца без пораза, чиме је изједначен рекорд из 2099. и 2021. године, а креатор овог тријумфа био је Давид Чавић, који је у 25. минуту савладао домаћег голмана Алдина Ћемана.

Желим да похвалим читаву екипу која је одиграла сјајну утакмицу, те смо освојили три бода као што смо планирали. Знали смо да ће бити тешко. Игман је веома квалитетна екипа, али смо успјели да постигнемо гол у првом полувремену, имали смо још неколико прилика које нисмо искористили. Ипак, три бода иду у Бањалуку и то је најважније – истакао је Чавић послије меча.

Осми пут на 15 утакмица одбрана Борца није капитулирала, а велике заслуге за то иду Максу Јурају Ћелићу.

Одиграли смо храбру утакмицу на веома тешком терену за игру. Побиједила је екипа која је показала већи карактер и сматрам да смо поново показали да смо борбена екипа која игра одлично и на страни. Ово је веома важна побједа за нас и сви знамо колико је Коњиц тешко гостовање. Понављам, веома битна побједа за нас. Наставили смо у истом ритму и важно је да нам се нико не приближава на табели. Желим да похвалим све своје саиграче и стручни штаб. Сви смо дали свој максимум за тријумф – рекао је Ћелић.

Борац ће у наредном колу гостовати Слоги Меридиан у Модричи, али прије тога треба да одради заостали меч шеснаестине финала Купа БиХ против Радника из Хаџића на гостујућем терену.

Преостаје нам да се добро опоравимо и да потпуно спремни дочекамо утакмицу у Купу БиХ. Наша екипа има велику ширину у ростеру тако да сви могу да одговоре на нови изазов. Настављамо у истом ритму. Куп нам је веома битан и један је од приоритета ове сезоне. Сви знамо да је наш циљ “дупла круна” и тако ћемо да се поставимо. Фаворити смо и желимо побједу – нагласио је Ћелић.