Рукомет

Борац преко Грачанице до финала Купа БиХ – 10 голова Недима Хаџића!

Борац је преко Грачанице изборио финале Купа БиХ!

Играчи Ирфана Смајлагића су у полуфиналу завршног турнира, који се овог викенда одржава у Бањалуци, савладали великог ривала резултатом 29:26 и предвођени сјајним Недимом Хаџићем, који је постигао 10 погодака у овом дуелу, заказали финале (недјеља, 20.30, ТВ Арена Спорт 5) против Леотара, који је у првом полуфиналу савладао тим Коњуха (30:27).

Завршено је првих 30 минута меча ”егалом” (14:14), имао је Борац у пар наврата предност од два гола (11:9, 14:12), а аплаузе са трибина измамио је ветеран на голу нашег тима Небојша Граховац, који је постигао два поготка у том периоду шутиравши два пута на празан гол.

Почетак другог дијела припао је Грачаници, која је дошла до предности од два гола (15:17), и чувала је до 43. минута, када је Хаџић из седмерца погодио за ”икс” (20:20).
Послије ”цепелина” који је Хаџић претворио у гол, те још једног његовог седмерца али и контре која је крунисана голом Бубића, Борац је 7-8 минута прије краја био на плус три (25:22), па је тренер Грачанлија Дамир Доборац био приморан да тражи минут одмора.

Дино Хамидовић је на пет минута прије краја одвео Грачаницу на само корак заостатка за Борцем (25:24), а након што је Хамидовић код 28:26 промашио зицер за госте на уласку у посљедњи минут, а на другој страни Владислав Залевски реализивао контру, питање побједника у ”финалу прије финала” било је ријешено.