Борац постигао први гол у Анталији – довољан за реми са Русима

Послије три пораза без постигнутог гола (Балтика и Пјуник 0:2, Тирол 0:1), фудбалери Борца коначно су успјели да поентирају на припремама у Анталији.

Учинио је то Ален Јуриљ, крајем првог полувремена дуела са Динамом из Махачкале, а на крају је тај погодак био довољан за реми са лидером руског друголигашког ранга.

До вођства је, у 31. минуту, стигао руски тим, и то из једанаестерца. Саво Шушић је пред својим голом фаулирао нападача из Анголе Егаса Касинтуру, а одговорност за извођење пенала преузео је Залимхан Јусупов.

Марко Милошевић је, међутим, одбранио тај ударац, лопта се одбила до Јусупова који је добио прилику за поправни, али је чувар мреже Борца и тај ударац “скинуо” – да би арбитар на крају одлучио да се извођење пенала понови јер Милошевић није, по његовом мишљењу, био бар једном ногом на гол-линији, како је прописано.

Нову шансу Јусупов није пропустио, да би Борац 15 минута касније, голом Алена Јуриља искоса са лијеве стране, а послије одличне асистенције Енвера Кулашина, “поравнао” резултат.

У посљедњих 15-ак минута имао је Борац преко Милана Макарића двије сјајне прилике за преокрет, али је у оба наврата одлично интервенисао голман Динама Тимур Магомедов, који је на гол стао у другом полувремену, док је у финишу меча погодак офанзивца на позајмици из Олборга поништен због офсајда.

Треба истаћи, свакако да је меч обиљежила и превелика нервоза на обје стране, па је тако чак четири-пет пута долазило до кошкања играча два тима. “Најжешће” је било у посљедњим тренуцима, након једног прекршаја Слободана Ђекића над Рамазаном Абдурагимовим, а арбитар је одмах по смиривању ситуације означио крај меча.

До краја припрема у Анталији Борац ће одиграти још двије утакмице, а обје су заказане за понедјељак, 5. фебруара, против Подбескидзја и Крумовграда.

БОРАЦ: Милошевић, Квржић, Ћелић, Шушић, Ерера Кардона, Граховац, Терзић, Кулашин, Благаић, Јуриљ, Лукић. Још су играли: Пејовић, Врањеш, Субић, Вуковић, Макарић, Моцоња, Јокић, Хреља, Фићовић, Ђекић.