Борац однио три бода из Градишке

Фудбалери Борца успјешно су апсолвирали неугодно гостовање у Градишци екипи Козаре и задржали 4 бода предности испред најближег пратиоца и противкандидата у борби за титулу Слоге из Горњег Црњелова. Црвено-плави су након 12 минута у резултатском смислу заостајали за домаћином, али су у финишу првог и уводним минутима другог полувремена успјели да затресу мрежу Младена Илића и упишу 9. првенствену побједу.

Борац је, као што је и најављено на дан раније одржаној конференцији за медије, наступио ослабљен неиграњем неколико стандардних првотимаца. Због три жута картона у саставу није било Николе Мојовића, док због умора или повреда на терен Градском стадиона у Градишци нису истрчали ни Никола Мазић, Александар Радуловић и Демир Јакуповић.

Дванаести минут донио је вођство изабраника Вуле Тривуновића; Дејан Глишић је преварио два фудбалера Борца и прецизним ударцем послао лопта иза леђа голмана нашег тима Немање Тркуље. У 43. минуту резултат је изједначен: чувар мреже Козаре Младен Илић лоше је избацио лопту у поље, иста је стигла до капитена Борца Саше Кајкута који користи новонасталу ситуацију и враћа ствари на почетак.

Само шест минута игре у другом полувремену било је довољно Борцу да у потпуности преокрене резултат. Након једног прекида а потом и центаршута, највиши пред Илићевим голом био је Делимир Бајић за, испоставило се касније, коначних 1:2.

Иначе, 11 минута прије краја утакмице Козара је остала са 10 играча на терену јер је други жути картон показан Александру Кондићу.

Прва лига Републике Српске наставља се сљедећег викенда, када ће Борац гостовати екипи Жељезничар Спорт тима.

КОЗАРА – БОРАЦ 1:2 (1:1)

стријелци: 1:0 Глишић (12.), 1:1 Кајкут (43.), 1:2 Бајић (51.), стадион: Градски у Градишци, гледалаца: 500, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Новаковић, Кондић, Стјепановић, Радоја, Лолић (Козара), Си. Дујаковић (Борац), црвени картон: Александар Кондић (Козара, 79. минут).

КОЗАРА: Илић, Комљеновић, Распудић, Шакић (од 70. минута Гвозден), Лолић (од 81. минута Поповић), Радоја, Глишић, Новаковић (од 77. минута Кременовић), Петковић, Стјепановић, Кондић. Тренер: Вуле Тривуновић.

БОРАЦ: Тркуља, Бајић, Кајкут (од 84. минута Шикањић), Ћосић, Си. Дујаковић, Жеравица (од 90+2. минута Рељић), Даниловић, Буразор, Батар (од 33. минута Ст. Дујаковић), Поповић, Чудић. Тренер: Дарко Војводић.

(борац-спорт, фото: ФК Козара Градишка)