Јуниори поражени од Жељезничара у дербију 10. кола

Јуниори Фудбалског клуба Борац поражени су данас у дербију 10. кола Премијер лиге БиХ од сарајевског Жељезничара резултатом 1:2.

Сва три гола постигнута су у другом полувремену, а до предности је 25 минута до краја меча стигао наш тим седмим овосезонским голом Николе Турањанина. 9 минута прије краја меча Жељезничар је стигао до изједначења поготком Едиса Мушовића, а Борац је, нажалост, без бар једног бода остао у првом минуту судијске надокнаде, када је црвено-плаву мрежу затресао Един Мујић.

Јуниори Борца уз учинак од 4 побједе и 5 пораза налазе се на осмом мјесту премијерлигашке табеле, уз утакмицу мање коју ће одиграти 31. октобра у Бањалуци против Младости. Први наредни ривал нашим играчима биће, предстојећег викенда, Звијезда 09 у етно-селу Станишићи. У комбинацију за тај меч се враћа капитен Владимир Арсић који је због три жута картона пропустио окршај са тимом са Грбавице.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:2 (0:0)

стријелци: 1:0 Турањанин (65.), 1:1 Мушовић (81.), 1:2 Мујић (90+1.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Милош Ковачевић (Приједор), жути картони: Боснић (Борац).

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Кујунџић, Јаворац, Милојевић, Мартић (од 54. минута Бобић), Вуковић (од 67. минута Стојичић), Турањанин (од 83. минута Вујмиловић), Курузовић (од 54. минута Боснић), Латиновић, Вукобратовић (од 77. минута Ескић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Кршић, Мешић, Дураковић, Шушић, Луковац, Зилић, Нухановић (од 76. минута Мујкић), Османовић (од 86. минута Бездроб), Мушовић, Зубановић (од 90+4. минута Миздрак), Мујић. Тренер: Омер Јолдић.