Борац након 11 година освојио Куп РС! Лакташи пали у Платоновој, црвено-плави сезону завршавају са трофејом

Послије 11 година, трофеј Купа Републике Српске у сениорској конкуренцији вратио се у Борчеве витрине!

Црвено-плави су у великом финалу, играном на Градском стадиону у Бањалуци, савладали тим Лакташа резултатом 2:1 и тако по први пут још од 2012. године освојили овај трофеј, а укупно шести пут у клупској историји, пришавши бијељинском Раднику на само један пехар минуса.

У финалу, којем је претходио велико невријеме које је захватило Бањалуку, до предности је стигао Борац, и то у 5. минуту.

Јаков Благаић је извео корнер са десне стране, а у шеснаестерцу гостију лопту је главом захватио Момчило Мркаић и матирао несигурног Драгана Тадића.

Лакташани су до изједначења стигли у надокнади првог полувремена. Досуђен је слободан ударац на око 30-ак метара од гола Борца, а извео га је бивши јуниор Борца Давид Вуковић и ”хируршки” прецизним ударцем матирао Николу Ћетковића, пославши лопту у горњи десни угао.

Коначан резултат, у 62. минуту, поставио је Недељко Пишчевић. Само два минута раније, Винко Мариновић је на терен послао Николу Нинковића, који је код поготка уписао асистенцију.

Извео је слободан ударац са десне стране, убацио лопту у казнени простор, а тамо се најбоље снашао Пишчевић и ударцем главом матирао младог чувара мреже Дражена Иликтаревића, који је у игру ушао у 55. минуту замијенивши Драгана Тадића након повреде рамена.

БОРАЦ – ЛАКТАШИ 2:1

стријелци: 1:0 Мркаић (5.), 1:1 Вуковић (45+1.), 2:1 Пишчевић (62.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Лазић, Предраговић (Борац), Рунић, Келеман, представник Метлар, Босанчић (Лакташи).

БОРАЦ: Ћетковић, Пејовић (од 86. минута Милојевић), Цвијановић, Мркаић (од 86. минута Лукић), Предраговић, Војновић, Субић (од 66. минута Ковачевић), Благаић (од 86. минута Татар), Лазић, Кулашин (од 60. минута Нинковић), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

ЛАКТАШИ: Тадић (од 55. минута Иликтаревић), Милић, Амиџић, Вуковић, Шкорић (од 85. минута Ерић), Тривић (од 85. минута Гаврић), Остојић, Марковић (од 72. минута Јанковић), Босанчић, Рунић, Бабић (од 72. минута Милојевић). Тренер: Миљан Бајић.