Борац још ближе титули – пети тријумф у сезони над Широким Бријегом!

Направио је Борац, на гостовању у Читлуку, нови велики корак ка трећој титули првака БиХ у клупској историји!

На стадиону ”Баре”, црвено-плави су пети пут у сезони тријумфовали над Широким Бријегом (1:2) и пред каснији окршај Посушја и Зрињског (17.00), ”племићима” у борби за титулу одмакли на осам бодова.

Већ у другом минуту овог дуела, наш тим је стигао до предности, и то из пенала. Пред голом гостију оборен је Јаков Благаић, а арбитар Драган Кесић је показао на бијелу тачку, са које је прецизан био Јован Нишић.

Након неколико неискориштених полуприлика до краја првог дијела, али и одличног ударца Срђана Граховца и одбране Ивана Пуљића, домаћи тим је изједначио у 54. минуту. Маријан Ћавар је центрирао са лијеве стране, а највиши пред голом био је Лука Мамић, савладавши лоше постављеног Марка Милошевића.

Само четири минута касније, Борац је поново стигао до предности, која је на крају била довољна за тријумф. Јаков Благаић је извео корнер са лијеве стране, а на супротној стативи је лопта стигла до Алена Јуриља који главом лако матира Пуљића и на крају, рекосмо, доноси веома важан тријумф лидеру првенствене табеле.

Могла је побједа нашег тима да буде и убједљивија, али се на уласку у посљедњих 10 минута пред голом гостију Милан Макарић није најбоље снашао. Изашао је нападач на позајмици из Олборга сам испред Пуљића, покушао да га лобује из изгледне позиције, али је чувар мреже домаће екипе прозрео ту намјеру и одбранио тај покушај.

До краја лиге Борац ће одиграти још четири меча, а сљедећи је заказан за суботу (4. мај), када ће на Градски стадион стићи ГОШК.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Јован Нишић (пенал, 2.), 1:1 Лука Мамић (54.), 1:2 Ален Јуриљ (57.), стадион: ”Баре” у Читлуку, гледалаца: 150, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: тренер Дино Скендер (Широки Бријег).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Иван Пуљић, Иван Прањић (од 83. минута Адам Бенић), Матео Мужек (од 67. минута Петар Мишић), Бранимир Баришић (од 83. минута Марко Матић), Илија Машић, Стивен Чинеду (од 73. минута Даниел Лукић), Сирил Доминик Кпан (од 73. минута Илија Багарић), Твртко Буљан, Лука Мамић, Маријан Ћавар, Михаел Купрешак. Тренер: Дино Скендер.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић, Макс Јурај Ћелић, Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић, Јово Лукић (од 70. минута Милан Макарић), Ален Јуриљ, Јаков Благаић (од 83. минута Стефан Фићовић), Јован Нишић (од 89. минута Стојан Врањеш), Дамир Хреља (од 83. минута Давид Чавић). Тренер: Винко Мариновић.