Порази пионира и кадета у Мостару

Пионири и кадети Борца укњижили су поразе на гостовању Зрињском у оквиру 6. кола Елитне лиге БиХ.

Пионирска селекција поражена је резултатом 4:2, иако је у 17. минуту стигла до предности поготком капитена Матеја Декета. Изједначио је Алекса Шеховац осам минута касније, да би у 33. минуту Мустафа Велић својим голом креирао преокрет.

Послије четири минута игре у наставку, Стефан Штрбац је са бијеле тачке изједначио на 2:2, Зрињски је предност вратио у 42. минуту голом Андрије Ћорића, док су тријумф ”племићи” овјерили у посљедњем минуту, поготком Ивана Васиља.

Кадети су у веома битном мечу у борби за титулу поражени још убједљивије (4:0), па су Мостарци у трци за трофеј одмакли на осам бодова четири кола прије краја.

Антонио Араповић је у 11. минуту довео домаће до предности, да би у 50. минуту по други пут матирао Младена Јуркаса. Мреже су потом мировале све до посљедњих десет минута, када су Мостарци постигли још два гола – преко Теа Микулића (81.) и Анте Спајића (90.).

У наредном колу, Борчеви омладинци ће угостити Вележ.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 4:2

стријелци: 0:1 Матеј Декет (17.), 1:1 Алекса Шеховац (25.), 2:1 Мустафа Велић (33.), 2:2 Стефан Штрбац (пенал, 39.), 3:2 Андрија Ћорић (43.), 4:2 Ивано Васиљ (70.), стадион: помоћни терен стадиона ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 100, судија: Јосип Ћуже (Широки Бријег), жути картони: Мустафа Велић, Андрија Ћорић, Филип Галић (Зрињски), Матеј Декет, Милош Бајић, Никола Тешић, Сергеј Марјановић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Лука Ђурђевић, Фарис Угарак (од 47. минута Филип Галић), Андрија Ћорић, Марко Карачић (од 68. минута Лука Дриновац), Тони Пупић, Домагој Матић, Давид Џидић (од 47. минута Иван Милетић), Алекса Шеховац (од 62. минута Марко Шкобић), Мустафа Велић (од 62. минута Лука Варга), Дарис Солаковић (од 68. минута Ивано Васиљ), Мехемед Мемиш. Тренер: Миле Пехар.

БОРАЦ: Едхем Хујић, Павле Нежић, Андреј Вучковац, Драган Предојевић, Ђорђе Станимировић, Никола Тешић, Стефан Штрбац, Матеј Декет, Вељко Савановић, Алекса Голић, Никола Терзић. Тренер: Асмир Авдукић.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 4:0

стријелци: 1:0 Антонио Араповић (11.), 2:0 Антонио Араповић (50.), 3:0 Тео Микулић (81.), 4:0 Анте Спајић (90.), стадион: помоћни терен стадиона ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 130, судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево), жути картони: Анте Покрајчић, Мухамед Ћосић (Зрињски), Миљан Кецман, Срђан Мишић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Ивано Доко, Мухамед Ћосић (од 65. минута Леон Лучић), Петар Јуре Петровић, Иван Габриел Пехар (од 77. минута Тео Микулић), Звонимир Сесар, Филип Цвитковић, Антонио Араповић, Роко Вучић (од 84. минута Борна Вучић), Филип Шакота (од 84. минута Леонард Васиљ), Анте Покрајчић (од 77. минута Адем Одобашић), Анте Шуњић (од 65. минута Анте Спајић). Тренер: Дубравко Орловић.

БОРАЦ: Младен Јуркас, Срђан Мишић (од 51. минута Огњен Ђерман), Стефан Вишекруна (од 84. минута Лука Проле), Миљан Кецман, Милош Балаћ, Дејан Брешо (од 84. минута Павле Поповић), Стефан Богојевић (од 64. минута Никола Антешевић), Вукашин Гостимировић (од 84. минута Милош Лазић), Вук Ћорић, Јелисије Врсајковић (од 46. минута Павле Павковић), Синиша Ристић. Тренер: Игор Мирковић.