Након веома доброг издања у првом колу Премијер лиге против Звијезде из Градачца и убједљиве побједе (3:0), први велики дерби у новој сезони фудбалери бањалучког Борца одиграће вечерас – Великан из Платонове гостује на „Грбавици“ екипи Жељезничара, која је на премијери освојила бод на гостовању у Травнику. Како је истакнуто на прес-конференцији пред пут у Сарајево, Борац на ово гостовање иде да оствари барем неријешен резултат, међутим очигледно је да је Жељезничар у резултатској кризи, те се поставља питање: зашто исту не искористити и у Бањалуку донијети сва три бода?
Ипак, посљедњи резултати сарајевског тима нам и нису толико битни, Борац мора да гледа себе и своју игру, не осврћући се на проблеме других. Међутим, пред овај меч постоји одређени страх: не због тога да ли ће наши играчи пружити максимум, да ли ће се борити онако како се од њих очекује, већ и страх од главног судије вечерашње утакмице…
Наиме, главни судија утакмице на „Грбавици“ је Томислав Чуић, крвник Борца, који се „прославио“ суђењем на посљедњем дуелу који су ова два тима одиграла у Сарајеву. Неколико пута досуђена је непостојећа офсајд-позиције, након које би наши играчи сигурно створили гол-шансу; 2 пута су играчи Жељезничара играли руком – Чуић то није видио, а шта тек рећи за велики број грубих стартова над нашим играчима које Чуић није окарактерисао као прекршаје? Уосталом, довољно је погледати фото-галерију са те утакмице у наставку вијести да бисте се увјерили у то како је судио судија из Томиславграда.
Ко је и зашто поново делегирао Чуића за овако важан дуел, велико је питање… Да ли су у Комисији за делегирање судија људи блиски Жељезничару па се треба осигурати и брже-боље поставити „свог“ судију након кикса у Травнику, док Борац још није толико одмакао „актуелном освајачу дупле круне“, или је нешто друго у питању, рецимо страх од Великанове добре игре у Сарајеву?



















