Сарајевски Жељезничар наставио је по старом – стријелац првог поготка за Сарајлије у овој сезони био је синоћ главни судија меча против Борца, Томислав Чуић! Нажалост, обистинило се оно о чему је Спортски портал Борац писао у самој најави утакмице: да ће Чуић, који је у прошлом дуелу са Сарајлијама у сарадњи са играчима Жељезничара масакрирао наше играче, бити главна пријетња по гол Асмира Авдукића. И тако се и десило: једини погодак на синоћњој утакмици на „Грбавици“ постигао је управо Чуић у 29. минуту!
По ко зна који пут, Жељезничару, „освајачу“ дупле круне, поклоњена је побједа… 29. минут одлучио је побједника: након акције Жељезничара, Сврака је шутирао са врха шеснаестерца, лопта се од пречке одбила тачно на гол-линију, међутим Чуић је одлучио да покаже на центар и призна „погодак“!? Узалудни су били протести Борчевих фудбалера, али, наравно, ко ће слушати протесте „малих“ Бањалучана наспрам „великих и моћних“ Сарајлија…
Самим тим и потез шефа стручног штаба нашег клуба Слободана Старчевића сматрамо апослутно прикладним. Наиме, Старчевић, огорчен синоћњим суђењем дјелиоца (не)правде из Томиславграда, одбио је да се појави на прес-конференцији након што је меч завршен. Потез који, нажалост, неће промијенити резултат нити вратити одузето, али потез који заслужује све похвале и дубоки наклон!
Првим поразом у сезони Борац се након два одиграна кола нашао на седмој позицији, али ништа зато. Борац ће, сигурни смо, показати у наредном колима своју истинску снагу и вриједност, а Жељезничар до тада нека ужива у поклоњеним тријумфима и шампионским титулама јер када дођу европски наступи, тек онда се види колико су те титуле заслужене…
Жељезничар (Сарајево) – Борац 1:0
стријелац: 1:0 Сврака (29.)
стадион: „Грбавица“
гледалаца: 4 500
БОРАЦ: Авдукић, Васиљевић, А. Радуловић, Ступар, Теиновић (од 53. Граховац), Жижовић (од 53. Дугић), Рунић, Стокић (од 70. Ст. Дујаковић), Распудић, Субић, Крунић. Тренер: Слободан Старчевић.
(борац-спорт)



















