Фудбалски клуб Борац договорио је данас сарадњу са два играча: некадашњим играчем Борца Далибором Теиновићем и бившим чланом Сарајева Аленом Башићем. Ова два фудбалера данас стижу у Бањалуку, а сутра ће одрадити и први тренинг са новим саиграчима. Када је у питању дужина уговора, Теиновић је са Борцем договорио двогодишњу, а Башић једногодишњу сарадњу.
Далибор Теиновић игра на позицији централног везног, рођен је 22. марта 1977. године у Котор Варошу, гдје је и почео каријеру, а у Борац је стигао још са седам година, играјући за млађе категорије све до 1994. године, када је прикључен првом тиму. Био је члан генерације Бањалучана која је 2001. године освојила прву титулу шампиона Републике Српске. Теиновићеви саиграчи тада су, између осталих, били и Владан Грујић, Дарко Малетић, Предраг Дивљак, данашњи спортски директор Дарко Љубојевић…
Након седамнаест година проведених у Бањалуци, Теиновић одлази у Словенију, из које је и стигао поново на Градски стадион. У Словенији је наступао за Шмартно, Марибор, Приморје и Домжале, а најбоље резултате остварио је са Марибором, са којим је у сезони 2002-03 био шампион, а годину дана касније и освајач Купа.
Ален Башић игра на позицији штопера, рођен је 20. септембра 1980. године у Лепеници (Кисељак) и био је члан генерације Сарајева која је 2007. године постала првак Премијер лиге, а претходно је носио и дрес њемачкког друголигаша, Динама из Дрездена, за који је у двије сезоне (2004-05 и 2005-06) одиграо укупно 24 утакмице. Посљедње четири године провео је у иранском Малавану.
Овоме додајмо и да ће дерби другог кола Премијер лиге између Жељезничара и Борца бити одигран у недјељу са почетком у 19:45 часова.



















