Блиједо прво, па фуриозно друго полувријеме Борца: Црвено-плави ”средили” ГОШК – а сад три дербија!

Није Борац био у првом полувремену дуела са ГОШК-ом на очекиваном нивоу, али је у наставку са два ”брза” гола сломио отпор Габељана и трасирао пут ка другој првенственој побједи!

На крају су црвено-плави тријумфовали резултатом 3:0, те су у овом тренутку једина екипа у бх. првенству која није примила гол.

Послије ”блиједе” партије у првих 45 минута, Жижовићев тим се пробудио у наставку и за само три минута практично завршио причу у овом дуелу.

У том периоду двоструки асистент био је Никола Срећковић – прво је у 54. минуту послије његовог ударца из угла са лијеве стране некадашњи првотимац Габељана Дино Скоруп ”начео” свој бивши клуб, да би у 56. минуту капитен наше екипе Срђан Граховац прецизним ударцем, након повратне лопте Срећковића, са 12-13 метара матирао ”јединицу” ГОШК-а Василија Колака.

На уласку у посљедњу четвртину утакмице, тим из Херцеговине остао је са десет играча на терену након што је други жути картон показан Давиду Мартићу, а бројчану предност на терену Борац је искористио тако што је до краја меча постигао још један погодак.

Учинио је то у 74. минуту Енвер Кулашин, којег је несебично у шеснаестерцу гостију проиграо Стефан Марчетић.

За Борчев тим сада слиједи ”паклен” распоред, с обзиром на то да ће одиграти три дербија у низу. Прво ће 11. септембра на Градском стадиону, у заосталој утакмици 1. кола, дочекати Вележ, потом ће 14. или 15. септембра гостовати Зрињском, а онда 21. или 22. септембра у Бањалуку долази Сарајево!

БОРАЦ – ГОШК 3:0

стријелци: 1:0 Дино Скоруп (54.), 2:0 Срђан Граховац (56.), 3:0 Енвер Кулашин (74.), стадион: Градски, гледалаца: 1200, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: Срећковић, Скоруп (Борац), Перић, Мартић, Гогић (ГОШК), црвени картон: Давид Мартић (ГОШК, 66. минут).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Барт Мајерс, Никола Срећковић, Есмир Хасукић (од 46. минута Стефан Савић), Давид Вуковић (од 46. минута Енвер Кулашин), Дамир Хреља (од 67. минута Стефан Марчетић), Срђан Граховац (од 75. минута Стојан Врањеш), Себастијан Ерера Кардона, Јурих Каролина (од 67. минута Саво Шушић), Дино Скоруп, Марко Вукчевић. Тренер: Младен Жижовић.

ГОШК: Василије Колак, Риад Шута, Виктор Лукић (од 80. минута Матеј Гашпар), Дино Мизић, Антонио Каћунко (од 67. минута Филип Аврић), Никола Перић, Домагој Странпут, Иван Икић (од 59. минута Јосип Миличевић), Филип Михаљевић (од 67. минута Јосип Катавић), Давид Мартић, Фарук Гогић (од 67. минута Хамза Љуковац). Тренер: Данијел Прањић.