Жижовић послије тријумфа над Албанцима: Играчи Борца положили велики тест, није лако носити дрес овог клуба!

Реванш са Егнатијом, у првом колу квалификација за Лигу шампиона, Борац дочекује уз гол предности.

Црвено-плави су у сриједу увече на Градском стадиону тријумфовали резултатом 1:0 и стигли веома близу друге квалификационе рунде, у којој би копља укрстили са прваком Грчке ПАОК-ом.

С обзиром на важност утакмице и чињеницу шта нам доноси пролаз, морам апсолутно да будем задовољан побједом. У првом полувремену, под утиском амбијента, нисмо изгледали како смо хтјели. Имали смо и ровитих играча који су стиснули зубе и одиграли полувријеме, међутим мислим да смо у наставку доминирали и да смо заслужили ову побједу. Можда би било бахато да кажем да је требало да буде 2:0 или 3:0, али у неким ситуацијама могли смо да донесемо боље одлуке. Било је неких ситуација, али побједи не треба да гледамо у зубе. Имамо предност коју смо жељели пред реванш и то је оно што нас чини будним и срећним. Утакмица је била врло тешка и са психолошке стране, с обзиром на тензије на терену, али мислим да су екипе одиграле фер и спортски и да није било проблема. Размишљало се само фудбалски, иако су гости били оштрији и добили два црвена картона. Добро смо се спремили, нисмо ушли у замке које су нам припремили и на крају смо награђени поготком који нам доноси предност пред реванш у Елбасану – рекао је тренер Борца Младен Жижовић на конференцији за новинаре послије утакмице.

Имали су гости много притужби на арбитражу пољског судије Дабијела Стефанског. Показано им је шест жутих и два црвена картона.

То су њихови проблеми и то нас не занима. Ми смо концентрисани на фудбал и њима ћемо се реванширати, надам се, добром игром и максималном концентрацијом свих 90 минута. Мислим да су те конотације које они упућују без основа и не видим генерално каквог реваншизма може бити, осим фудбалске утакмице. Фудбалски фокус, по мени, треба да буде на терену, али ако неко има другачије мишљење, поштујем.

Зоран Квржић је због повреде одиграо само прво полувријеме, па је Жижовић у другом полувремену на терен послао каснијег јунака Хрељу, док се Енвер Кулашин истовремено помјерио на мјесто десног бека.

Квржић је стиснуо зубе и одиграо 45 минута. Није одрадио тренинг од четвртка, има проблема са повредом и тек у уторак је прикључен тренингу. Морамо сада прво да сумирамо утиске, а онда видимо којих 11 играча ће истрчати на терен. Имамо довољно времена да се припремимо. И они су остали без двојице играча који су искључени, имамо и ровитих играча, па ћемо видјети ко ће играти у Елбасану – рекао је Жижовић, похваливши ривале из Албаније.

Веома су брзи и агресивни, компактна су екипа, која зна да дише на терену свих 90 минута. У посљедњих годину дана промијенили су само два-три играча. Дуго играју заједно, освојили су три трофеја и сигурно су такмичарска екипа која зна да игра на резултат. Све вријеме красио их је притисак и агресивна игра, што су показали и против нас. Играли су на ивици жутог картона, очекивано, с обзиром на све. Сматрам да су играчи Борца положили један велики тест, прије свега психолошки, с обзиром на то да су неки играчи први пут истрчали пред оволики број гледалаца. Није једноставно играти у Борцу, носити дрес овог клуба у овако важној утакмици и амбијенту. Егнатија је квалитетна, ми смо били квалитетнији, али очекујемо другачију утакмицу у Елбасану – закључио је Жижовић.

БОРАЦ – ЕГНАТИЈА 1:0

стријелци: 1:0 Хреља (90+6. минут), стадион: Градски, гледалаца: 8000, судија: Данијел Стефански (Пољска), жути картони: Вуковић, тренер Жижовић (Борац), Дулис, Алекси, Фангај, тренер голмана Гума, Ндрека, Алијев, Џемајли (Егнатија), црвени картони: Арбин Зејнулаи (Егнатија, 58. минут), Едисон Ндрека (Егнатија, 90+11. минут).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић (од 46. минута Дамир Хреља), Барт Мајерс, Јурих Каролина, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац, Стојан Врањеш (од 56. минута Алекс Пихлер (од 90+7. минута Чавић)), Енвер Кулашин, Петар Караклајић (од 46. минута Стефан Савић), Давид Вуковић, Јово Лукић (од 86. минута Стефан Марчетић). Тренер: Младен Жижовић.

ЕГНАТИЈА: Ален Шери, Франсоа Андре Дулис, Арбенит Џемајли, Замик Алијев (од 90+4. минута Лоруњон Хенри Жоел Дукуо), Абдурамани Фангај, Арбин Зејнулаи, Албано Алекси, Ређи Лушћа (од 86. минута Алесандро Ахметај), Едисон Ндрека, Сумаила Бакајоко (од 21. минута Реди Каса), Мелих Ибрахимоглу (од 86. минута Ренато Малота). Тренер: Едлир Тетова.