Жижовић након тријумфа на првенственој премијери: Споро у појединим моментима, али је било лакше чим смо постигли гол!

Борчеви фудбалери успјешно су апсолвирали прву лигашку препреку у новој сезони.

На Градском стадиону, у оквиру трећег кола, савладана је тузланска Слобода (2:0), а меч је обиљежио двоструки стријелац Јово Лукић.

Није било једноставно, након фантастичне европске вечери, да се пребацимо на првенство. Било је ту много ствари које су утицале на неке одлуке које смо доносили. Имали смо организованог противника који је стајао у ниском блоку, био нам је потребан гол на вријеме. Мало смо и закаснили, мало спорије играли у појединим моментима, међутим, чим смо постигли погодак, посао нам је олакшан. Мислим да смо контролисали утакмицу у потпуности и побједа је заслужена и чиста – рекао је након утакмице тренер Борца Младен Жижовић.

У овој утакмици није наступило неколико играча који су изнијели велики терет досадашњих европских мечева (Срђан Граховац, Зоран Квржић, Дино Скоруп, Јуеих Каролина, Дамјан Шишковски).

Успјели смо плански и да одморимо неке играче. Све у свему, када заокружимо, иза нас су феноменална два мјесеца, међутим, већ иде нови дан, нови опоравак и онда слиједе припреме за сљедећег противника. Драго ми је због Јове Лукића што је постигао два гола, која ће му пуно значити на пољу самопоуздања – закључио је Борчев стратег.

Некадашњи тренер Борца Марко Максимовић није добро стартовао са Тузлацима у новој сезони. У прва три меча уписао је три пораза (Сарајево 3:1, Посушје 0:2, Борац 1:0), а у сљедећем колу у Тузлу долази Жељезничар.

Што се тиче нас, ми смо у потрази за играчима. Није никакав алиби али били смо без јако битна четири фудбалера, која треба да буду стартери и главни протагонисти игре Слободе. До репрезентативне паузе се нећемо предавати, али Слобода какву очекујем. Изузетно је тежак распоред, Сарајево, Борац и сада Жељезничар. Прво ћемо покушати да региструјемо нове играче и онда покушати максимално против Жељезничара, који је у јако доброј форми, али о том потом – рекао је стратег који је прије нешто више од три године са Борцем постао шампион БиХ.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:0

стријелци: 1:0 Лукић (45+2.), 2:0 Лукић (56.), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Хаџановић, Дубачкић (Слобода).

БОРАЦ: Филип Манојловић, Барт Мајерс, Никола Срећковић (од 71. минута Есмир Хасукић), Алекс Пихлер, Себастијан Ерера Кардона, Јово Лукић (од 80. минута Стојан Врањеш), Давид Чавић (од 71. минута Петар Караклајић), Енвер Кулашин (од 65. минута Дамир Хреља), Саво Шушић, Стефан Савић (од 80. минута Павле Ђајић), Марко Вукчевић. Тренер: Младен Жижовић.

СЛОБОДА: Азир Муминовић (од 71. минута Елвир Трако), Данис Братовчић (од 46. минута Дражен Дубачкић), Елдин Хасанбеговић, Александар Игњатовић, Нихад Шеро, Обрен Цвијановић, Кенан Дервишагић (од 46. минута Саид Хусејиновић), Харун Хаџибегановић, Ајдин Бегановић (од 57. минута Харис Хасановић), Адис Хаџановић, Џенан Харачић (од 64. Талисон Кауа Матијас да Силва). Тренер: Марко Максимовић.