Жижовић након ремија са Зрињским: ”Поклонили” смо им вођство, али смо заслужили да дамо гол с обзиром на све!

Фудбалери Борца су до 86. минута меча са Зрињским у Мостару били у резултатском заостатку, али су на крају успјели да стигне до бода.

Грешку Јуриха Каролине и погодак Јосипа Ћорлуке из 29. минута “поништио” је Ђорђе Деспотовић, који је у својој првој лигашкој утакмици у дресу Борца доказао да ће за нападачку линију нашег тима бити од огромног значаја!

Мислим да је резултат реалан, кад се све погледа. Ми смо поклонили Зрињском први гол, мислим да смо били апсолутно бољи проитивник у првом полувремену, доминирали, и онда смо их из једне безазлене ситуације вратили у живот. Они су повели, није исто играти кад је 1:0 и 0:0. Да смо наставили у таквом ритму, мислим да би утакмица отишла у нашу корист, међутим скупо смо платили ту грешку. Мислим да смо на крају заслужили да дамо гол, с обзиром на све околности које смо гледали вечерас, и честитам мојим играчима, али и Зрињском на фер и коректној игри. Мислим да је утакмица била изнад просјека квалитета Премијер лиге, моје мишљење, можда гријешим, и није случајно да Зрињски и Борац имају овакве резултате посљедњих неколико година – рекао је након утакмице тренер Борца Младен Жижовић за ТВ Арена спорт.

Акцију код гола креирала су тројица новајлија – погодак је постигао Деспотовић, а асистирао му је Огринец којег је у први план избацио Чавић, који је 10-ак минута прије гола замијенио Ереру Кардону, па је дошло до промјене формације.

Мало смо и заротирали, мало смо промијенили систем, покушали са тројицом позади. Можда смо ту и изненадили и онда перфектна асистенција Огринеца за Деспотовића, који ће нам пуно значити ове сезоне. Његове реализаторске способности су апсолутно познате, потребно је да дође на један оптималан ниво физичке спреме. Сматрам да ће сви играчи  који су дошли ово љето дати пуни допринос остварењу наших циљева – рекао је Жижовић, додавши:

Пуно смо мијењали након прошле сезоне, па и на крају прелазног рока да то све изгледа онако како бисмо ми сви жељели. Тренерима увијек треба времена, ми га данас нажалост немамо. Почеле су дерби утакмице, пуно утакмица ће бити у ритму сриједа – субота. Мислим да ћемо послије ове октобарске паузе или након зимске гледати онакав Борац какав бисмо сви жељели да гледамо – закључио је стратег црвено-плавих.

У наредном колу, које се игра сљедећег викенда, Борац ће одиграти још један дерби, овог пута на Градском стадиону. У осмом колу, у Бањалуку долази Сарајево.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 1:1

стријелци: 1:0 Ћорлука (29.), 1:1 Деспотовић (86.), стадион: ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 4000, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Шуњић, Топић, Тичиновић (Зрињски), Срећковић, Ерера Кардона (Борац).

ЗРИЊСКИ: Марко Марић, Хрвоје Баришић, Јосип Ћорлука (од 60. минута Иван Посавец), Нардин Мулахусејновић (од 84. минута Анес Рушевић), Матија Малекинушић, Стефано Сурдановић, Марио Ћуже (од 76. минута Ален Јуриљ), Фран Топић (од 84. минута Давид Чамбер), Маријан Ћавар, Тони Шуњић, Марио Тичиновић. Тренер: Марио Иванковић.

БОРАЦ: Филип Манојловић, Барт Мајерс, Никола Срећковић (од 60. минута Бобан Николов), Дамир Хреља (од 60. минута Ђорђе Деспотовић), Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона (од 77. минута Давид Чавић), Јурих Каролина, Енвер Кулашин, Стефан Савић, Дино Скоруп (од 66. минута Санди Огринец), Марко Вукчевић. Тренер: Младен Жижовић.