Зиљкић: Знао сам како ће Војо шутирати, рекао сам то Бојану и послушао ме је!

Успјели су фудбалери Борца да се психички дигну након несрећног пораза од Рио Авеа и тријумфују над екипом Тузла City резултатом 2:0, што је разлика која их је у овом тренутку одвела на друго мјесто на табели, са 15 бодова.

”Великан из Платонове” повео је у 73. минуту аутоголом Дарија Ругашевића од којег се лопта одбила у мрежу након ударца Владана Даниловића. Коначних 2:0 је у 78. минуту поставио Алмедин Зиљкић, који је тако поентирао против клуба из којег је почетком 2019. године стигао у Борац.

Међутим, ко зна како би се меч даље одвијао да су Тузлаци у трећем минуту преко Воје Убипарипа стигли до предности…

Лоше је кренуло по нас, досуђен је пенал за њих, али вјеровао сам у Бојана Павловића! Пришао сам му, рекао гдје ће Војо шутирати. Послушао ме је и испао јунак – рекао је Алмедин Зиљкић за наш портал, те о самој утакмици додао:

Знали смо каква нам екипа долази јер имају ”и главу и реп”, плус што су се додатно појачали. Ипак, њихов промашен пенал нам је дао вјетар у леђа и показали смо карактер, да можемо у 3-4 дана да одиграмо двије тешке утакмице.

У досадашњих осам кола Зиљкић је постигао четири гола, по чему је у овом тренутку изједначен са капитеном Стојаном Врањешом, асистентом код Алмединовог синоћњег гола за 2:0 и овјеру побједе над Зиљкићевим бившим тимом.

Да, постигао сам четири гола до сада, али штета је што сам јуче пропустио шансу да постигнем гол више. Међутим, то је фудбал, али искрено, и не јурим голове, нисам тај играч. Јуче смо капитен и ја потврдили да на терену функционишемо одлично – истакао је Борчев крилни нападач.

У наредном колу, нашу екипу очекује гостовање сарајевском Олимпику (субота, 16 часова, ТВ Арена спорт), екипи која се тренутно налази на посљедњем мјесту на табели.

Надам се побједи на Отоци, иако је Олимпик код куће веома неугодна екипа. Међутим, то је меч у којем морамо да потврдимо да смо квалитетнији – закључио је Борчев офанзивац.