Јагодић о Јови Лукићу: Договор био да овог пута не буде стартер, одрадио је све што сам тражио

Јово Лукић се није нашао у протоколу за меч против Широког Бријега, али се на свим осталима у елитном рангу бх. фудбала од првог минута нашао на терену.

Осим у синоћњем, оном у којем је Борац резултатом 2:0 савладао Тузлу City и стигао до другог мјеста, али и у којем је Лукић на терен ушао у 71. минуту, те дао огроман допринос у постизању оба Борчева гола.

Ми на клупи још имамо и Марковића, а сад сам повјерење дао Кајкуту, који ради фантастично на тренинзима, бори се за своје мјесто као да има 20 година. Јово је стално био стартер, а за ову утакмицу је био договор да остане на клупи, а да касније пружи свој допринос кад буде требало. Знали смо, ако треба да стижемо резултат, биће нам потребан због скок-игре и неких лопти према њему, а ако радимо контранапад, онда нам поготово треба, да можемо да одложимо лопту па уђемо у контру. Одрадио је све што сам тражио од њега, а заиста ме радује што је и Саша одиграо добро, а већ сам рекао да ћу имати стрпљења за Јову као младог играча и мислим да ће ово бити све боље и боље – рекао је Јагодић на конференцији за новинаре након утакмице.

”Седму силу” је занимало да ли Јагодић има у плану да на појединим утакмицама ”упари” Кајкута и Лукића.

Наравно да ће таквих утакмица бити, ми смо то радили и на припремама, али ово није ривал да можемо да идемо ”грлом у јагоде”, без обзира на домаћи терен. Знамо да су нама јаке стране и бочни играчи Закарић, Зиљкић, Георгиев је такође добар играч и то ћете врло брзо видјети, Црнов исто добро тренира. Наравно да се систем прави у односу на расположиве играче које имам, али у односу на противника – закључио је Јагодић.

Борац се од сутра окреће наредном ривалу, а то је сарајевски Олимпик (субота у 16 часова).