ЗБОГ ОВОГА САМ СЕ ВРАТИО! Граховац као капитен водио Борац до велике побједе: Играо сам седам пута Лигу Европе, али ово…

Након одласка из Борца у љето 2014. године и богате интернационалне каријере, Срђан Граховац се крајем августа прошле године вратио у Борац. Са њим као капитеном, садашња генерација црвено-плавих је у првом колу квалификација за Лигу шампиона елиминисала првака Албаније Егнатију и заказала двомеч друге рунде против ПАОК-а, али и ”резервисала” бар плеј-оф Конференцијске лиге.

Искрено, за мене је ово најљепша побједа у каријери, посебне су емоције. Тешко ми је да причам, вратио сам се прије годину дана, због овога сам се и вратио. Био сам толико година, одиграо седам групних фаза Лиге Европе, против великих европских екипа, али је ово за мене била највећа утакмица у каријери и најслађа побједа. Било је јако тешко, и у првој и у другој утакмици, по овим врућинама је тешко и гледати утакмицу, а камоли играти на терену. Екипа Егнатије се показала у добром свјетлу, незгодни су, играју атипичан фудбал. Играју са доста пресинга, у неком специфичном систему, са голманом праве вишак. Све у свему, ове двије утакмице биле су праве такмичарске, праве европске. Говорили смо и прије прве утакмице да ће једна лопта, један добијен дуел можда одлучити утакмицу. На крају, одлучили су пенали, мислим да смо награђени за рад, труд, однос према клубу и обавезама, за то како се опходимо једни према другима сваки дан. Овом приликом бих се захвалио момцима који су ту били прошле сезоне, који више нису са нама, као и прошлом тренеру који је ту био са нама прошле сезоне. Захваљујући свима њима, али и нама, ми смо данас дошли у позицију да се боримо за ово и остваримо историјски успјех – рекао је Борчев капитен послије меча у Албанији.

Утакмице против ПАОК-а играју се 24. (Солун) и 31. јула (Бањалука).

ЕГНАТИЈА – БОРАЦ 2:1 (пеналима 1:4)

стријелци: 1:0 Мелих Ибрахимоглу (17.), 1:1 Јово Лукић (30.), 2:1 Лоруњон Дукуо (82.), стријелци из пенала: Мелих Ибрахимоглу (Егнатија), Себастијан Ерера Кардона, Никола Пејовић, Есмир Хасукић, Давид Чавић (Борац), стадион: Елбасан Арена, гледалаца: 4000, судија: Фабио Мареска (Италија), жути картони: Џемајли, Шери (Егнатија), Савић, Врањеш, Граховац, Ерера Кардона, тренер Жижовић, Кулашин, Квржић (Борац), црвени картони: тренер Младен Жижовић (Борац, 94. минут).

ЕГНАТИЈА: Ален Шери, Франсоа Дулис (од 57. минута Реди Каса), Ренато Малота, Арбенит Џемајли, Абдурамани Фангај, Алесандро Ахметај (од 74. минута Марио Ђата), Албано Алекси, Ређи Лушћа, Замик Алијев (од 105. минута Јуозас Лубас), Мелих Ибрахимоглу, Лоруњон Дукуо (од 108. минута Резарт Рама). Тренер: Едлир Тетова.

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић, Барт Мајерс, Јурих Каролина, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац (од 86. минута Никола Пејовић), Стојан Врањеш (од 56. минута Макс Јурај Ћелић), Дамир Хреља (од 56. минута Енвер Кулашин), Стефан Савић, Давид Вуковић (од 86. минута Давид Чавић), Јово Лукић (од 99. минута Есмир Хасукић). Тренер: Младен Жижовић.