Завршена омладинска такмичења: Пионири трећи, кадети четврти, јуниори шести

Протеклог викенда стављена је тачка на омладинска такмичења на нивоу БиХ, а Борчеве селекције уписале су једну побједу и два пораза.

Тријумфовали су само пионири, који су на стадиону ”Баре” у Симином Хану, у оквиру 10. кола Елитне лиге, савладали Тузла сити резултатом 0:1. Једини гол, минут прије краја, постигао је Лазар Бркић, а сезону су играчи Асмира Авдукића на крају завршили на трећем мјесту са 63 бода, иза Сарајева (78) и Жељезничара (76), а испред Тузла ситија (56), Вележа (54) и Зрињског (43).

Кадетска селекција је поражена резултатом 2:1 (стријелац за наш тим Давид Благојевић), а послије 32 кола припало јој је четврто мјесто са 56 бодова, иза Зрињског (74), Сарајева (69) и Жељезничара (60), а испред Вележа (44) и Тузла ситија (24).

Пораз у свом посљедњем мечу у сезони, у оквиру 26. кола Премијер лиге БиХ, доживјели су и јуниори, које је у Бањалуци савладао Зрињски (0:2). На крају, Борчеви јуниори су сезону завршили на шестом мјесту, са 39 бодова.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Лазар Бркић (69.), стадион: ”Баре” у Симином Хану, гледалаца: 50, судија: Радош Михајловић (Бијељина), жути картони: .

ТУЗЛА СИТИ: Махир Мевкић, Алдин Дропић, Емин Жигић, Ајдин Бектић (од 56. минута Ивано Николић), Арслан Акељић (од 65. минута Лео Ћосић), Џенан Халиловић, Ивано Павић, Елвин Шарић (од 65. минута Сергеј Ковачевић), Маид Омеровић, Маид Синановић (од 64. минута Ален Ћосић), Надин Хрустић. Тренер: Семир Ужичанин.

БОРАЦ: Андреј Бобар, Павле Нежић, Драган Предојевић, Ђорђе Станимировић, Стефан Штрбац (од 64. минута Сергеј Слијепчевић), Никола Тешић (од 64. минута Сергеј Милановић), Милош Бајић (од 43. минута Андреј Вучковац), Вељко Савановић (од 54. минута Алекса Голић), Вук Тајисић, Сергеј Марјановић (од 43. минута Лазар Бркић), Никола Терзић (од 64. минута Андреј Ђурашиновић). Тренер: Асмир Авдукић.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 2:1

стријелци: 1:0 Амел Чизмић (48.), 1:1 Давид Благојевић (78.), 2:1 Амар Мушановић (85.), стадион: ”Баре” у Симином Хану, гледалаца: 50, судија: Војислав Вуковић (Брчко), жути картони: Амел Чизмић, Емрах Мхић, Теуфик Хоџић, Ирфан Кешетовић, Хасо Јахић, Амар Мушановић, Тарик Ибрић (Тузла сити), Јелисије Врсајковић, Симон Рачић, Милош Лазић (Борац).

ТУЗЛА СИТИ: Тарик Ибрић (од 80. минута Рифат Фехрић), Никола Савић (од 61. минута Амар Мушановић), Алдин Чосић (од 80. минута Селмир Чорхоџић), Армин Рамић, Селмир Ћеримић, Везир Незировић, Суад Фехрић (од 71. минута Сијан Хамзић), Амел Чизмић (од 61. минута Ирфан Кешетовић), Емрах Мехић (од 80. минута Белмир Чорхоџић), Теуфик Хоџић, Енсар Карић (од 61. минута Хасо Јахић). Тренер: Емир Брзовић.

БОРАЦ: Симон Рачић, Никола Антешевић, Стефан Вишекруна, Милош Балаћ, Павле Ћусо, Вукашин Гостимировић, Стефан Богојевић, Сергеј Мишић (од 61. минута Јелисије Врсајковић), Павле Павковић (од 61. минута Давид Благојевић), Павле Поповић (од 46. минута Милош Лазић), Дејан Брешо. Тренер: Александар Радуловић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 0:2

стријелци: 0:1 Томислав Копрчина (33.), 0:2 Томислав Копрчина (55.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Немања Рендић (Борац), Дени Мемишевић (Зрињски).

БОРАЦ: Никола Грујић, Немања Рендић (од 78. минута Срђан Мишић), Ђорђе Бурњаковић, Бењамин Делкић (од 56. минута Вук Ћорић), Филип Сарић (од 78. минута Михајло Шево), Лука Дивљак, Павле Гајић, Мирко Ђаковић, Дамјан Соколић (од 78. минута Ђорђе Ботић), Сергеј Богданић (од 60. минута Огњен Ђерман), Игор Шикањић (од 46. минута Немања Ћетојевић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЗРИЊСКИ: Матеј Богдан, Давид Иванковић (од 68. минута Филип Шакота), Амир Дураковић, Рино Иванковић (од 68. минута Антонио Араповић), Јосип Стојић, Филип Вукајловић, Дени Мемишевић (од 80. минута Филип Цвитковић), Борна Филиповић, Томислав Копрчина (од 57. минута Данијел Пуљић), Мухамед Чолаковић (од 57. минута Анте Покрајчић), Давид Шуњић (од 68. минута Лука Бадров). Тренер: Далибор Цвитановић.