Засједао Комитет за судије и суђење: ”И Борац и Зрињски оштећени за пенал, Ћорлука фаулирао Каролину прије гола!”

Комитет за судије и суђење при Фудбалском савезу БиХ је на данас одржаној сједници извршио анализу утакмице 6. кола WWIN лиге БиХ између Зрињског и Борца.

Меч је завршен подјелом бодова (1:1), а Комитет је утврдио да је на овом мечу Борац оштећен у двије, а Зрињски у једној ситуацији.

У 25. минуту, црвено-плави су оштећени за једанаестерац након старта над Срђаном Граховцем.

У дуелу унутар казненог простора домаће екипе, играч бр. 15 ФК Борац јасно одиграва лопту, након чега играч бр. 4 ХШК Зрињски прави јасан прекршај стартом на зглоб противничког играча. Главни судија, иако веома добро постављен и са јасним погледом на инцидент, пропушта да препозна прекршај и досуди казнени ударац за екипу ФК Борац и изрекне опомену играчу домаће екипе. VAR судија пропушта да интервенише и позове судију на OFR (преглед снимка) – написано је у образложељњу.

Према мишљењу Комитета за судије и суђење, погодак Јосипа Ћорлуке који је услиједио неколико минута касније нерегуларан јер је десни бек Зрињског направио прекршај над Јурихом Каролином у жељи да стигне до лопте прије постизања поготка.

Играч бр. 6 ХШК Зрињски јасно повлачи за руку противничког играча бр. 24 те долази у посјед лопте на непрописан начин, и непосредно након тога постиже погодак. Главни судија, иако добро постављен, пропушта да досуди директан слободан ударац за гостујућу екипу, а VAR судија пропушта да интервенише и позове главног судију на OFR (преглед снимка).

Такође, на почетку надокнаде другог полувремена, у дуелу пред голом Борца били су Барт Мајерс и Стефано Сурдановић, првотимац ”племића” се нашао на трави, али ни овог пута није показао на бијелу тачку, иако из Комитета за судије и суђење ФС БиХ сматрају да је то било потребно.

Унутар казненог простора гостујуће екипе, играч бр. 2 ФК Борац, јасно користи руке на недозвољен начин, те чини недозвољено оштар прекршај над играчем домаће екипе бр. 23. Главни судија пропушта да досуди казнени ударац за ХШК Зрињски и изрекне опомену играчу бр. 2 гостујуће екипе. VAR судија пропушта да интервенише и позове судију на OFR (преглед снимка) – закључили су из овог Комитета.

Главни судија на овом мечу био је Ирфан Пељто из Сарајева, док су у VAR соби били Лука Билбија (Приједор) и Јосип Чолић (Купрес).