Вуковић повео Борац ка новој побједи – изборен пенал и трећи погодак у три кола!

Трећи, посљедњи круг Премијер лиге БиХ фудбалери Борца почели су тријумфом – на Градском стадиону је резултатом 3:1 савладана Звијезда 09!

Био је то 22. узастопни првенствени меч за црвено-плаве, послије којег су наставили да се приближавају апсолутном рекорду Жељезничара из сезоне 2011-12 – тада је тим са Грбавице нанизао 26 утакмица без горчине неуспјеха.

У дуелу са посљедњепласираним тимом првенства, меч-винер је био Давид Вуковић, који игра у сјајној форми! Након далекометних погодака против ГОШК-а и Зрињског, те асистенције на Кошеву за други гол Марчетића, вечерас је изборио пенал који је у гол претворио Зоран Квржић, а потом и сам затресао мрежу – новим ударцем ван казненог простора!

”Закувало” се, у резултатском смислу, десетак минута прије краја када је Годсвил Вадзе успио да матира Марка Милошевића, али је све дилеме око коначног исхода, поготком у претпосљедњем минуту ”регуларног” дијела, отклонио Василије Терзић.

Меч са Звијездом 09 имао је и хуманитарни карактер, с обзиром да ће дио прихода од продатих улазница бити прослијеђен за лијечење трогодишњег Бањалучанина Андреја Поповића, чија је породица била гост у свечаној ложи Градског стадиона.

За црвено-плаве, али и остале премијерлигаше, сада слиједи двоседмична пауза због наступа репрезентације БиХ у баражу за првенство Европе. Наредна утакмица у лиги играче Винка Мариновића очекује 30. марта, када ће угостити Зрињски, а прије тога ће сазнати име противника у полуфиналу Купа БиХ.

Жријеб је заказан за четвртак (21. март) у 12.00 часова у просторијама ФС БиХ. Осим Борца, у борби за трофеј остали су Слога Меридиан, Зрињски и Широки Бријег.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 3:1

стријелци: 1:0 Зоран Квржић (пенал, 38.), 2:0 Давид Вуковић (51.), 2:1 Годсвил Вадзе (79.), 3:1 Василије Терзић (89.), стадион: Градски, гледалаца: 4000, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Данило Шиповац, Енедин Мулалић, Милош Остојић, Алекса Раца (Звијезда 09).

БОРАЦ: Марко Милошевић, Макс Јурај Ћелић, Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић (од 90. минута Ален Јуриљ), Зоран Квржић, Давид Чавић (од 76. минута Дамир Хреља), Стојан Врањеш (од 76. минута Стефан Фићовић), Василије Терзић, Саво Шушић, Јован Нишић, Стефан Марчетић (од 59. минута Јово Лукић). Тренер: Винко Мариновић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Милан Јеловац, Саша Томановић, Данило Шиповац, Младен Дујковић (од 59. минута Лука Малић), Годсвил Вадзе, Милош Остојић, Енедин Мулалић (од 59. минуза Алекса Раца), Јосип Иванчић (од 59.  минута Петар Караклајић), Дајан Поњевић (од 86. минута Предраг Ристановић), Стефан Шапић, Боже Вукоја. Тренер: Дарко Милисављевић.