Врањеш погодио за први тријумф над Мостарцима након пет година!

Поготком Стојана Врањеша у петом минуту, фудбалери Борца савладали су мостарски Зрињски и тако забиљежили трећу побједу у овој сезони m:tel Премијер лиге БиХ, послије које су избили на друго мјесто на табели, уз девет бодова.

Током првог полувремена, најагилнији појединац у црвено-плавом табору био је капитен Стојан Врањеш, који је у четири наврата био пријетња по гол Динка Хоркаша, али и чијом заслугом је Борац на паузу између два полувремена отишао при предности од једног гола.

Одлично је, наиме, у петом минуту Алмедин Зиљкић прошао по лијевој страни, ослободивши се Јосипа Ћорлуке, те центрирао у казнени простор, гдје се лопте ”докопао” Врањеш и рутински је поспремио у мрежу.

Након постигнутог гола, ”црвено-плави” су, у доброј мјери, препустили теренску иницијативу гостима, који су сјајну прилику за изједначење пропустили да реализују двадесетак минута прије краја, када је Милош Филиповић извео корнер са десне стране, Анес Машић практично неометан захватио лопту главом, али је, срећом по домаће, прохујала поред лијеве стативе гола Бојана Павловића.

Са друге стране, Борац  се, послије гола за 1:0, оријентисао на контранападе, вребајући шансу да по брзој транзицији по освојеној лопти постигне и други гол и уведе меч ”у мирнију луку”. Реализација је, међутим, изостала, али Мостарци то нису знали да казне…

У наредном колу Борац ће у суботу са почетком у 18:55 часова гостовати Широком Бријегу.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:0

стријелци: 1:0 Врањеш (5.), стадион: Градски, без присуства гледалаца, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Кајкут (Борац), Машић, Зломислић (Зрињски).

БОРАЦ: Павловић, Кујунџић (од 76. минута Ћосић), Јовановић, Даниловић (од 90+1. минута Круз), Дујаковић, Војновић (од 76. минута Радуловић), Лукић (од 85. минута Кајкут), Врањеш (од 90+1. минута Босанчић), Милојевић, Зиљкић, Закарић. Тренер: Владо Јагодић.

ЗРИЊСКИ: Хоркаш, Ћорлука (од 58. минута Филиповић), Зломислић, Барбарић, Стојкић, Тодоровић (од 58. минута Говедарица), Машић (од 76. минута Бекић), Јаковљевић, Треботић (од 65. минута Кунић), Енин, Тичиновић (од 76. минута Зец). Тренер: Младен Жижовић.