Врањеш: Лоше отварање одредило наставак утакмице

Бањалучки Борац поражен је синоћ у дербију трећег кола БХ Телеком Премијер лиге од екипе Младости резултатом 0:1, те тако ни из другог међусобног одмјеравања снага на Градском стадиону није успио да савлада тим из Какња, с обзиром да је у првом дуелу, у августу 2015. године, када је овај тим дебитовао у Премијер лиги, утакмица завршена резултатом 1:1.

Примили смо гол у првом, остали са десет играча у петом минуту, у 16. промашили пенал и шта онда може да се очекује? Лоше смо ушли у меч и то је одредило наставак. Након почетног шока, играчи су добро одрадили посао, што се посебно односи на игру у другом полувремену. Нисмо имали среће у појединим тренуцима меча, међутим морамо да се окренемо наредној утакмици и дербију протв Жељезничара. Мислим да имамо довољно квалитета и мотива у овом тренутку да на Грбавици останемо непоражени – рекао је шеф стручног штаба Борца Жељко Врањеш на конференцији за новинаре одржаној након утакмице против Младости.

Врањеш није желио да коментарише суђење главног арбитра Адмира Шеховића.

Нама тренерима је скраћен угао посматрања са клупе. Не могу да тврдим самим тим да ли је Ојданић био посљедњи играч одбране или не, да ли је начињен прекршај над Галешићем за пенал или не… Моје је да говорим о игри мојих фудбалера на терену.

На новинарско питање да ли је Бојан Пузигаћа пред почетак сезоне одређен да изводи једанаестерце, Врањеш је рекао:

Треба да будемо реални, Пузигаћа већ дуго изводи једанаестерце, а у Сарајеву је реализовао 7 од исто толико изведених. Постоји редослијед играча који треба да шутирају пенал, али играчи имају право да сами на терену одлуче ко ће у том моменту преузети одговорност и ко ће сигурно постићи гол са бијеле тачке – навео је Врањеш.

Утакмицу против Жељезничара Борац игра у суботу, 12. августа, од 20:30 часова.