Шеховић забранио Борцу да избјегне пораз

Сарајевски арбитар Адмир Шеховић није дозволио фудбалерима Борца да избјегну пораз у дербију трећег кола Премијер лиге БиХ против Младости из Добоја код Какња, те је срамним суђењем, које је синоћ демонстрирао на главном терену, директно спријечио црвено-плаве да на Грбавицу, на окршај са Жељезничаром (субота, 20:30 часова), отпутују као лидери премијерлигашког такмичења!

Не вјерујемо да ће се Шеховић због нашег, али и писања осталих медија о синоћњој срамоти, претјерано узнемирити јер припада таквој сорти људи, којима је образ ђон, али то је већ лично и на то не можемо да утичемо. Нелогичан критеријум приликом досуђивања прекршаја, ударање фудбалера Борца без лопте и изостанак црвеног картона (63. минут, Бојан Регоје), изостанак досуђивања другог жутог картона код прекршаја за исти и приговор (59. минут, Аладин Исаковић), недосуђена два једанаестерца у само 5 секунди (82. минут, фаулирани Галешић и Пузигаћа), чињенице су које су само дио срамотног репертоара у режији Адмира Шеховића, који сад сигурно у некој од сарајевских механа испија кахву и поноси се оним чиме би се особа са имало мозга постидјела. Ипак, са друге стране, наш портал борац-спорт никада, у 10 година постојања, није придавао превеликог значаја мишевима и људском шљаму па тако неће бити ни овог пута; били бисмо одвратни сами себи када бисмо дозволили да такви попут Адмира Шеховића загађују редове нашег портала, па ћемо се господски окренути самом току утакмице.

Већ у првих 5 минута Великан из Платонове је два пута био у нок-дауну. У другом минуту гости су шокантно стигли до резултатске предности: Филип Арежина је упутио дубинску лопту ка нападу гостију, капитен Борца Борис Распудић није успио да адекватно интервенише, па је до исте стигао Аладин Шишић и прецизним ударцем погодио горњи десни угао Авдукићевог гола. Само три минута касније црвено-плави су остали са 10 фудбалера на терену с обзром да је искључен штопер Бранко Ојданић, који је као посљедњи играч одбране начинио прекршај над Алмиром Аганспахићем. Жељко Врањеш је био приморан да реагује, па је умјесто нападачке опције Ивана Делића на терен послао штопера Илију Даниловића, али је Борац и као такав већим дијелом утакмице био доминантнији ривал.

Већ у 16. минуту на семафору је могао да буде исписан резултат 1:1. У шеснаестерцу Младости лопту је контролисао Махир Карић, Абделазиз Металси га је фаулирао, а Шеховић донио једну од ријетких исправних одлука на утакмици и досудио пенал. Одговорност је преузео Бојан Пузигаћа, али је његов ударац успио да заустави Емил Велић.

На наредну шансу са једне или са друге стране чекало се до 36. минута, када је Младост могла да удвостручи предност. Корнер је са десне стране извео асистент код гола Филип Арежина, одлилно је лопту захватио Абделазиз Металси који је силовито шутирао из волеја, али је Авдукић сјајно интервенисао.  У смирај првог полувремена, након што је фаулиран Махир Карић, досуђен је слободан ударац за Борац на 25 метара од гола, а лопта након сјајног шута Горана Галешића погађа пречку.

У 74. минуту слободан ударац изводи Горан Галешић, само проигравши Синишу Дујаковића, чији шут блокира одбрана Какањаца, да би већ у наредном нападу Махир Карић изашао сам пред Велића, који “падом на лопту” успијева да сачува своју мрежу.

У 82. минуту, како смо већ рекли, Шеховић је два пута могао да покаже на бијелу тачку с обзиром да су за само пет секунди у казненом простору Младости оборени Горан Галешић и Бојан Пузигаћа, али особа која је синоћ завила Борац у црно, како смо већ рекли, ниједном није помислила да досуди нови једанаестерац.

Борац, како је речено на почетку текста, након три одигране утакмице заузима пето мјесто на табели са 6 бодова, а у наредном колу га очекује дерби са сарајевским Жељезничаром, који не бриљира на старту сезоне. У том мечу Врањеш неће моћи да рачуна на Ојданића због црвеног картона, али се у тим, након одрађене суспензије, враћа Урош Мирковић, стријелац водећег гола за црвено-плаве у првом колу против Челика и асистент за гол на гостовању у Габели.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 0:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Шишић (2.), стадион: Градски, гледалаца: 6000, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), жути картони: Пузигаћа, Авдукић, И. Даниловић, Губерац, Галешић, Дујаковић (Борац), Шећеровић, Чомор, Шишић, Исаковић, Карахмет, Регоје, Дилавер (Младост), црвеи картони: Бранко Ојданић (Борац, 5. минут), Аладин Шишић (Младост, 88. минут).

БОРАЦ: Авдукић, Галешић, Ојданић, Пузигаћа, Дујаковић, Распудић, Карић, Делић (од 13. минута И. Даниловић), В. Даниловић (од 57. минута Радуловић), Веселиновић, Губерац (од 80. минута Кунић). Тренер: Жељко Врањеш.

МЛАДОСТ: Велић, Металси, Захировић, Шишић, Аганспахић, Арежина, Чомор (од 50. минута Ризвановић (од 57. минута Регоје), Шећеровић, Хирош (од 68. минута Дилавер), Карахмет, Исаковић. Тренер: Едис Мулалић.