Висок пораз пионира у Тузли, кадети надокнадили 2:0 и дошли до бода

Пионири и кадети Борца нису у другом премијерлигашком колу били успјешни као што је то био случај на премијери, у дуелима са Младости. Пионирска селекција доживјела је висок пораз у Тузли (5:2), док су кадети у другом полувремену надокнадили два гола минуса из првог периода и у Бањалуку се вратили са освојеним бодом.

Два пута су током првих 30-ак минута пионири Слободе били у резултатској предности захваљујући погоцима Ајдина Мујића и Тарика Хасановић, али је Борац успијевао да се врати головима Вукоте Симића и Миње Татића.

Ипак, од тог тренутка на сцену је ступио Адис Ковач, који је до краја меча, за веома кратко вријеме, три пута затресао мрежу нашег тима.

Кадети су, са друге стране, у друго полувријеме меча са Тузлацима ушли уз два гола заостатка (погађали Амар Пекарић и Анес Хаџић), али су се Марко Бркић и Саво Шушић побринули да се и ова Борчева селекција кући не врати поражена.

Након непотпуне двије рунде, Борчеви пионири су шести, док су кадети трећепласирани.

У наредној рунди, Борац ће дочекати одговарајуће тимове сарајевског Жељезничара.

ПИОНИРИ

СЛОБОДА – БОРАЦ 5:2

стријелци: 1:0 Мујић (13.), 1:1 Симић (21.), 2:1 Хасановић (26.), 2:2 Татић (28.), 3:2 Ковач (34.), 4:2 Ковач (45.), 5:2 Ковач (47.), стадион: помоћни терен стадиона Тушањ, без присуства гледалаца, судија: Војислав Вуковић (Брчко), жути картони: Окановић, Дудић (Слобода), Стојичић (Борац).

СЛОБОДА: Смајић, Бурњаковић (од 61. минута Тука), Шврака (од 54. минута Хусејнефендић), Бошњаковић (од 67. минута Вртагић), Хасановић, Чоњић, Милошевић (од 54. минута Муратовић), Окановић, Мујић (од 67. минута Дудић), Азабагић, Ковач. Тренер: Алмир Хукић.

БОРАЦ: Кузмић, Симић, Штрбац, Татић, Деспот (од 36. минута Шикањић), Стрика (од 50. минута Шешлак), Мићић (од 55. минута Ковачевић), Стојичић (од 46. минута Гајић), Маркочевић, Ћорић, Џајић (од 35. минута Сарић). Тренер: Милан Озрен.

КАДЕТИ

СЛОБОДА – БОРАЦ 2:2

стријелци: 1:0 Пекарић (4.), 2:0 Хаџић (45.), 2:1 Бркић (50.), 2:2 Шушић (65.), стадион: помоћни терен стадиона Тушањ, без присуства гледалаца, судија: Дарко Геџић (Брчко), жути картони: Суљић, Аличић (Слобода), Шушић, Ћебић (Борац).

СЛОБОДА: Омерагић, Мушић, Реџић, Суљић (од 68. минута Вилакић), Махмуд, Аличић, Хасановић, Табаковић, Шербечић, Пекарић (од 88. минута Братовчић), Хаџић (од 68. минута Мујкић). Тренер: Аднан Јахић.

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Мариновић, Дрча (од 46. минута Плавшић), Моцоња, Шушић, Ћебић, Јокић (од 46. минута Дамјанић), Јотић (од 80. минута Рендић), Даничић, Бркић (од 86. минута Илић). Тренер: Предраг Мајкић.