Висок пораз јуниора у дуелу са Широким Бријегом

Борчеви јуниори доживјели су убједљив пораз на гостовању Широком Бријегу, у оквиру 20. кола Премијер лиге БиХ.

Црвено-плави су терен у Мостарском блату напустили поражени резултатом 6:0, што им је пети неуспјех у сезони, након којег су са 29 бодова пали на седмо мјесто.

Широкобријежани су до предности у овом дуелу стигли у 14. минуту голом Антонија Бајкуше, док је само четири минута касније Лука Пуљић удуплао вођство домаће екипе.

Прије одласка на одмор, Марко Матић је у 40. минуту погодио за 3:0, потом је Јосип Јелић у 59. минуту био прецизан за 4:0, док је Иван Зеленика 19 минута прије краја одвео свој тим до 5:0.

Коначан резултат, својим другим голом на мечу, поставио је Лука Пуљић у 82. минуту.

У наредном колу, Борчеви јуниори ће угостити Козару из Градишке.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 6:0

стријелци: 1:0 Антони Бајкуша (14.), 2:0 Лука Пуљић (18.), 3:0 Марко Матић (40.), 4:0 Јосип Јелић (59.), 5:0 Иван Зеленика (71.), 6:0 Лука Пуљић (82.), стадион: у Мостарском блату, гледалаца: 30, судија: Денис Лимов (Габела), жути картони: – .

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Анте Слишковић, Јосип Слишковић, Јосип Јелић, Винко Иванковић, Иван Крајина (од 57. минута Вито Медић), Крешимир Медић (од 65. минута Иван Зеленика), Антони Бајкуша, Лука Пуљић, Лука Перко (од 46. минута Иван Петричевић), Марко Матић (од 76. минута Петар Розић), Давид Марковић. Тренер: Анто Кокић.

БОРАЦ: Никола Грујић, Немања Рендић, Ђорђе Бурњаковић, Бењамин Делкић, Недим Керановић, Немања Ћетојевић (од 46. минута Павле Ђајић), Филип Сарић (од 46. минута Игор Шикањић), Драган Пејић, Мирко Ђаковић, Ђорђе Ботић (од 46. минута Дамјан Соколић), Сергеј Богданић (од 65. минута Павле Гајић). Тренер: Зоран Драгишић.