Граховац одлучио меч са Слогом – Борац поново на плус 10 у борби за титулу!

Фудбалери Борца поново су на плус десет у односу на Зрињски у борби за титулу!

Црвено-плави су у мечу 26. кола WWIN лиге, играном на Градском стадиону, тријумфовали над Слогом Меридиан резултатом 1:0 и стигли до двоцифрене предности у односу на ”племиће”, које овог викенда очекује окршај са Вележом.

Имали су током меча у Платоновој улици и једни и други неколико прилика за поготке, Борац је био конкретнији, али на крају је само једна лопта завршила у мрежи.

Било је то у 9. минуту, када је изиграна одбрана Добојлија, а једну акцију нашег тима у гол је претворио капитен Срђан Граховац.

Послије водећег гола Борца, Добојлије су први пут запријетиле у 17. минуту, када је Младен Веселиновић проиграо Ајдина Реџића који шутира, али голман Борца Марко Милошевић ногама успијева да укроти тај ударац.

Прву наредну шансу за 2:0 Борац је имао у 30. минуту, када је Давид Вуковић убацио лопту, Јаков Благаић опробао ударац, али је Елвир Трако добро интервенисао.

У 54. минуту поново је било опасно пред Борчевим голом. Сада је шутирао Дејан Попара, Милошевић врховима прстију одбранио, да би у наставку акције Момчило Мркаић погодио само спољни дио мреже.

Била је то практично посљедња опасна ситуација пред домаћим голом, док су на другој страни у веома добрим приликама били Јово Лукић и Давид Вуковић, чије ударце је Трако такође успио да укроти.

У уторак ће Борац, са почетком у 18.00 часова, дочекати Широки Бријег, у реваншу полуфинала Купа БиХ. Први меч. игран 3. априла на читлучким ”Барама”, завршен је тријумфом нашег тима резултатом 1:3, чиме је направљен огроман корак ка финалу.

БОРАЦ – СЛОГА МЕРИДИАН 1:0

стријелци: 1:0 Срђан Граховац (9.), стадион: Градски, гледалаца: 3500, судија: Данијел Перић (Бијељина), жути картони: Милош Николић, Амар Тахрић, Срђан Грабеж, Ајдин Реџић (Слога Меридиан).

БОРАЦ: Марко Милошевић, Макс Јурај Ћелић, Ален Јуриљ (од 55. минута Зоран Квржић), Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић, Давид Чавић (од 57. минута Енвер Кулашин), Јаков Благаић (од 72. минута Василије Терзић), Саво Шушић (од 46. минута Ранко Јокић), Јован Нишић, Стефан Марчетић (од 55. минута Јово Лукић). Тренер: Винко Мариновић.

СЛОГА МЕРИДИАН: Елвир Трако, Милош Николић (од 56. минута Бојан Батар), Ајдин Реџић, Федор Предраговић (од 78. минута Албин Омић), Младен Веселиновић (од 39. минута Лука Божичковић), Дејан Попара (од 56. минута Амар Тахрић), Милан Милановић, Јосип Квесић, Срђан Грабеж, Момчило Мркаић (од 78. минута Марко Брновић), Борис Варга. Тренер: Владо Јагодић.