Футсал

Висок пораз Борца у Мостару

Футсалери Борца уписали су висок пораз на гостовању екипи Мостар СГ Стаклорад, у оквиру посљедњег кола првог дијела премијерлигашке сезоне.

Мостарци су црвено-плаве савладали резултатом 5:1, а до предности од четири гола стигли су још у првом полувремену.

Редом су за домаће погађали Мелдин Подруг (2.), Немања Момчиловић (14.), Аднан Калајџић (17.) и Билал Јелић (18.). Једини гол за Борац на овој утакмици постигао је Никола Зец у 25. минуту, док је коначних 5:1 поставио Марин Сутон у претпосљедњем минуту.

Борац је након овог пораза остао на шестом мјесту са 11 бодова, а да ли ће на њему дочекати и наставак сезоне, биће познато након недјељног окршаја Слободе-Компред и Жељезничара, који на седмој позицији касни бод за нашим тимом.

Наредне такмичарске обавезе играче Слободана Благојевића чекају у уторак (12. децембар), када ће у дворани ”Борик”, од 19.30 часова, укрстити копља са Херцеговином из Широког Бријега у мечу осмине финала Купа БиХ.

МОСТАР СГ СТАКЛОРАД – БОРАЦ 5:1

стријелци: 1:0 Подруг (2.), 2:0 Момчиловић (14.), 3:0 Калајџић (17.), 4:0 Јелић (18.), 4:1 Зец (25.), 5:1 Сутон (39.), дворана: ”Мидхат Хујдур”, гледалаца: 70, први судија: Душан Берак (Требиње), други судија: Мирза Зубић (Високо), трећи судија: Оливер Кожул (Широки Бријег), жути картони:

МОСТАР СГ СТАКЛОРАД: Момчиловић, Радин, Кахвеџић, Подруг, Јелић. Још су играли: Калајџић, Ћатић, Сутон. Тренер: Мирсад Фазлиновић.

БОРАЦ: Станивуковић, Савић, Јанковић, Муњиза, Мирковић. Још су играли: Зец, Ескић, Стојичић. Тренер: Слободан Благојевић.