Футсал

Футсалери елиминисани из Купа БиХ

Футсалери Борца елиминисани су из Купа БиХ већ у осмини финала.

Црвено-плави су у ”Борику” ремизирали резултатом 4:4 са Херцеговином из Широког Бријега, која је потом тријумфовала резултатом 4:5 приликом извођења пенала и нашла се међу осам најбољих екипа у куп-такмичењу.

Први су до предности на овом мечу стигли гости голом Анте Ћорлуке у 4. минуту, али је само минут касније резултат изједначио Стефан Савић. Предност Широкобријежанима вратио је Драган-Еди Марић у 10. минуту, да би потом Никола Зец са два поготка (13. и 24. минут) одвео црвено-плаве до преокрета.

Марио Микулић је у 33. минуту погодио за 3:3, потом је Марић својим другим голом, у 35. минуту, вратио плус на страну Херцеговине, да би у 38. минуту Зец постигао свој трећи гол за коначних 4:4.

Ушло се потом у ”распуцавање” у којем управо Зец није био прецизан, док су погађали Стефан Савић, Емилко Јанковић, Игор Мирковић и Срђан Ескић. Са друге стране, пенале за Широкобријежане реализовало је свих пет извођача – Драган Еди-Марић, Звонимир Ћавар, Иван Пеко, Марио Микулић и Анте Ћорлука.

БОРАЦ – ХЕРЦЕГОВИНА 4:4 (пеналима 4:5)

стријелци: 0:1 Ћорлука (4.), 1:1 Савић (5.), 1:2 Марић (10.), 2:2 Зец (13.), 2:3 Зец (24.), 3:3 Микулић (33.), 3:4 Марић (35.), 4:4 Зец (38.), дворана: ”Борик”, гледалаца: 150, први судија: Фарик Кечо (Сарајево), други судија: Мирза Зубић (Високо), трећи судија: Алмедин Берило (Храсница), жути картони: Станивуковић, Јанковић, Мирковић (Борац).

БОРАЦ: Станивуковић, Зец, Савић, Јанковић, Мирковић. Још су играли: Кокановић, Ескић, Стојичић. Тренер: Слободан Благојевић.

ХЕРЦЕГОВИНА: Рашић, Марић, Ћавар, Пеко, Гашпар. Још су играли: А. Чолак, Микулић, Ћорлука. Тренер: Марин Ћорлука.