Велики бод Борца на ”Кошеву”, Сарајево остало на -5!

Фудбалери Борца ремизирали су данас у дербију 22. премијерлигашког кола са Сарајевом на Кошеву резултатом 1:1 и задржали пет бодова предности испред бордо тима у борби за пласман у Европу.

Такође, овим ремијем постало је јасно да ће тим Немање Миљановића у трећи круг првенства ући са треће позиције.

Већ у четвртом минуту, домаћи састав је стигао до предности, када је повратник у тим Сарајева Асмир Суљић казнио беспотребно истрчавање Николе Ћетковића и лоб-ударцем са лијеве стране затресао црвено-плаву мрежу.

Било је Сарајево бољи ривал након тог гола, на почетку другог дијела пропустило стопостотну шансу преко Дражена Багарића да стигне до 2:0, да би на уласку у посљедњих 30 минута Јово Лукић одлично примио једну дубинску лопту, преварио двојицу чувара и матирао Белминда Диздаревића за, показало се, коначних 1:1 и велики бод нашег тима.

У сриједу црвено-плаве очекује реванш меч четвртфинала Купа БиХ против Тузла ситија (Градски стадион, 16 часова), а онда сљедећег викенда на истом мјесту, у првом колу трећег круга првенства, дочекује екипу која ће 22. коло завршити као десетопласирана.

У овом тренутку, то је требињски Леотар.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 1:1

стријелци: 1:0 Суљић (3.), 1:1 Лукић (59.), стадион: ”Кошево”, гледалаца: 2500, судија: Ирфан Пето (Сарајево), жути картони: Палић, Багарић, Шећеровић (Сарајево), Бркић, Ћорић, Молс (Борац).

САРАЈЕВО: Диздаревић, Пидро, Хебибовић (од 71. минута Оремуш), Шећеровић (од 71. минута Шабановић), Варешановић (од 62. минута Чатаковић), Мујакић, Багарић (од 76. минута Ахметовић), Палић, Аврамовски (од 76. минута Кобиљар), Капић, Суљић. Тренер: Александар Васоски.

БОРАЦ: Ћетковић, Кујунџић (од 46. минута Субић), Бошњак, Ћорић, Цвијановић (од 58. минута Бегић), Бркић (од 78. минута Милојевић), Молс, Војновић, Лукић (од 78. минута Мораитис), Мелег (од 69. минута Вушуровић), Ајаз. Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)