Миљановић о ремију на Кошеву: Награђени смо за труд и рад!

Фудбалери Борца наставили су низ добрих резултата у прољећном дијелу сезоне.

Након три побједе (Широки Бријег, Тузла сити и Вележ) у бх. такмичењима, црвено-плави су овог викенда ремизирали са Сарајевом (1:1) и ривала у борби за мјесто у Европи задржали на растојању од пет бодова.

Лош старт утакмице за нас, примили смо гол у другом минуту. Причали смо да је најважније да издржимо притисак Сарајева у првих 15-20 минута, међутим све је кренуло наопако од самог почетка. Сарајево је било јако добро, јако квалитетно, агресивно, снашли су се боље на овом терену. Циљ је био да не изгубимо, превасходно да одржимо Сарајево на растојању које имамо. Успјели смо да изједначимо у другом полувремену, након чега је утакмица била доста изједначенија, али искрено мислим да је Сарајево било боље и да су били ближе освајању три бода. Честитам им на доброј утакмици, а за нас је најбитније да смо напустили Кошево непоражени – истакао је стратег Борца Немања Миљановић у обраћању новинарима послије меча.

Иако је Борац направио велики корак ка пласману у квалификације за Конференцијску лигу, јасно је Миљановићу да ништа није ријешено.

Све је још увијек отворено, имали смо у овом наставку првенства јако тешке утакмице против квалитетних противника. Мало нас је стигао и умор. Играмо у сриједу и реванш Купа против Тузла ситија, имамо позитиван резултат и циљ је да прођемо у полуфинале. Остварили смо добар резултат, али све је и даље отворено, остало је 10 кола, ту је и Куп, тако да ништа није ријешено. Наш крајњи циљ је Европа, то је битно. Ако смо у Купу близу полуфинала јер смо добили Тузла сити на гостујућем терену са 0:1, та нам је утакмица круцијална. Са друге стране, мјесто које имамо сада на табели покушаћемо да задржимо свим снагама – рекао је Миљановић, подвукаши да Борац није имао намјеру да на Кошеву игра дефанзивно.

Тако се утакмица отворила, није да смо хтјели да се повучемо. Сарајево је било добро, снашли су се добро на овом терену, имају квалитетне играче који су контролисали посјед лопте. Било је ту наравно простора за наше контре, једну смо искористили, било их је још неколико. Не може се рећи да ми нисмо и у првом полувремену имали двије-три шансе гдје смо могли да постигнемо гол. Утакмица се отворила како треба за Сарајево, дали смо им додатну енергију и онда смо морали да јуримо резултат и тражимо себе у утакмици. Ова је, од четири утакмице у другом дијелу, можда и наша најлошија, али задовољни смо. Негдје смо и награђени за велики труд и рад момака који су се жртвовали до краја и били свјесни да играју на резултат – закључио је Миљановић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)