Да ли ће стадион „Грбавица“ поново бити срећан фудбалерима бањалучког Борца, знаћемо вечерас око 19 часова, када се заврши прва утакмица полуфинала Купа између сарајевског Жељезничара и Великана из Платонове. Биће то финале прије финала, сусрет актуелног освајача Купа и шампиона, као и дуел екипа које у текућој сезони претендују на освајање дупле круне.
Своја два трофеја под окриљем Фудбалског савеза БиХ Борац је овјерио управо на овом стадиону. Наиме, свима, поготово данашњем ривалу, добро је познато да су играчи у црвено-плавим дресовима претпрошле године разочарали препуну „Грбавицу“ и у „крајишку љепотицу“ донијели пехар намијењен побједнику Купа, да би годину дана касније, поготком Милана Ступара, осигурали шампионску титулу и историјски наступ у квалификацијама за Лигу шампиона. Да ли ће Борац поново растужити сарајевску публику у завршници једног такмичења, остаје да се види…
Оба тима прољећни дио сезоне започели су минималним побједама – Борац је на Градском стадиону савладао Козару из Градишке резултатом 1:0, док је Жељезничар на свом терену, у катастрофалним условима за игру какви очекују и Борчеве играче, истим резултатом поразио екипу Широког Бријега.
Младен Жижовић, Перица Иветић, Младен Лучић, Борис Распудић су ти који неће моћи да помогну својим саиграчима у настојању да остваре повољан резултат пред реванш четвртог априла у Бањалуци. Међутим, како је јуче на прес-конференцији истакао шеф стручног штаба Велимир Стојнић, бањалучки Борац има довољан број фудбалера који могу да одговоре захтјевима меча као што је овај. Маријан Антоловић, Милан Ступар, Бојан Марковић, Бранислав Крунић, Срђа Кнежевић, Немања Билбија, Душко Стајић, Саша Кајкут… неки су од играча који ће вечерас започети дуел са Жељезничаром и, чврсто вјерујемо, доказати да се бањалучки Великан претплатио на успјехе на „Грбавици“…
(борац-спорт)



















