Велика побједа Борчевих рукометаша! Црвено-плави заостајали пет голова за Леотаром у другом полувремену, па тријумфовали

Рукометаши Борца надокнадили су минус од пет голова у дуелу са Леотаром и уписали тријумф у првој утакмици наставка сезоне!

Црвено-плави су након првих 30 минута каснили четири гола (9:13) за гостима, који су се још једном показали као тим који никако не лежи екипи којом командује Мирко Микић (два пута ове сезоне поразили Борац). У уводним минутима наставка, екипа Дарка Таврића стекла је плус од пет голова (9.14, 10:15), након чега се Борац ”пробудио”.

Знатно ангажованије је заиграо Микићев тим у преосталом дијелу меча, а као плод такве игре стигло је изједначење (16:16) у 41. минуту поготком Владе Драганића а онда и вођство (21:20) пет минута прије краја, када је погодио Лука Перић.

На истеку 58. минута, Божо Тепић је постигао гол за 23:22, након чега је Борац у посљедњих тридесетак секунди имао шансу да овјери побједу. Ипак, спетљали су се домаћи играчи у свом посљедњем нападу, а у преосталих неколико секунди Леотар то није успио да казни.

Била је ово седма побједа Борца у сезони, а у наредном колу ће гостовати у Бугојну екипи Искре.

(борац-спорт, фото: РК Борац)