Рукомет

Суботић и поред температуре инсистирао да брани, Микић похвалио и Тепића: Војник у споредној улози, али са огромним мотивом!

Рукометаши Борца тријумфовали су над Леотаром резултатом 23:22, у мечу у којем су за ривалом каснили и пет погодака.

Догодило се то на старту другог полувремена (9:14, 10:15), након чега су играчи Мирка Микића заиграли знатно ангажованије како у одбрани, тако и у нападу, те се на крају реванширали Леотару за два неуспјеха у досадашњем току сезоне.

Један од јунака побједе Бањалучана био је голман Слађан Суботић, који је у других 30 минута уписао седам одбрана. Међутим, тренер играча у црвено-плавим дресовима Мирко Микић рекао је представницима медија након утакмице да Суботић испрва није ни требало да наступи на овом дуелу!

Јавио нам се и рекао да има температуту, причао сам са Бојаном Љубишићем и разматрали смо опцију да ”скинемо” Давида Момића, међутим ”Суба” је инсистирао да игра и велико му хвала на томе. То је то, морамо да се жртвујемо један за другог, да дајемо максимум. Није увијек резултат битан него неке етичке и моралне норме – истакао је Микић, похваливши и Божу Тепића, који је у побједи учествовао са четири гола и који је постигао посљедњи гол на мечу.

Божо је војник, дјечак који је увијек у споредној улози, али са огромним мотивом. Константно је под повредом, већ годинама игра тако. Поносан сам што је показао да може, а ја знам да и он и сви остали могу још много више. Била нам је потребна оваква утакмица. Заиста смо имали много проблема са повредама у првом дијелу сезоне, сада нам се лагано враћају момци који су имали важније улоге, а први дио изнијели смо са момцима који имају 17, 18 година. По први пут су се сусрели са физички доминантнијим особама, па је било потребно вријеме да схвате да могу. Зато сам убијеђен да ће у овом дијелу бити доста боље – рекао је Микић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)