Васо Вуковић задржао бодове у Бањалуци

Кадети Борца били су у резултатском заостатку за зеничким Челиком у јучерашњој утакмици 12. кола Премијер лиге БиХ, али су на крају ипак задржали бодове у Бањалуци, захваљујући двоструком стријелцу Васи Вуковићу.

Зеничани су до вођства на помоћном терену Градског стадиона стигли у 18. минуту преко најефикаснијег играча у сезони Давида Чичка, а Вуковић је изједначио у 32. минуту, односно само минут након што је ушао у игру умјесто Ђорђа Грубора.

Голмана Челика Адија Дурму Вуковић је матирао и у 74. минуту, постигавши свој четврти премијерлигашки гол.

Након непотпуног 12. кола, Борчеви кадети заузимају пето мјесто на табели са 22 бода, два бода мање од другопласираног Широког Бријега, а у наредном ће гостовати екипи ГОШК-а.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 2:1 (1:1)

стријелци: 0:1 Чичак (18.), 1:1 Вуковић (32.), 2:1 Вуковић (74.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: – .

БОРАЦ: Бадић, Живковић (од 41. минута Јовић), Кујунџић, Арсић, Милојевић, Бобић (од 52. минута Божичковић), Латиновић (од 62. минута Амиџић), Рогић, Боснић (од 36. минута Кукавица), Грубор (од 31. минута Вуковић), Солдат. Тренер: Драган Бенић.

ЧЕЛИК: Дурмо, Сековић, Муслић (од 75. минута Фазлић), Пиљуг, Карић (од 44. минута Каралић), Хорић (од 75. минута Ахмед), Чаго, Патковић (од 60. минута Џаферовић), Вардо, Чичак (од 75. минута Машић), Смајић. Тренер: Сенад Бркић.