Кадети послије преокрета до славља у Зеници

Кадети Борца заостајали су један корак за вршњацима из Зенице након 12 минута игре у првом колу Премијер лиге Босне и Херцеговине, али су, ипак, успјели да извојевају побједу на премијери и тако крену стопама млађих другара из пионирске селекције, који су раније данас савладали одговарајући тим зеничких црвено-црних резултатом 0:1.

Домаћи су до резултатске предности стигли голом Давуда Чичка, а на рано вођство дјечака из Зенице само три минута касније одговорио је Андреј Боснић. При резултату 1:1 се и отишло на одмор између два полувремена, а коначан резултат је у 58. минуту поставио Васо Вуковић, који је осам минута раније на помоћном терену Камберовића поља замијенио Ђорђа Грубора.

ЧЕЛИК – БОРАЦ 1:2 (1:1)

стријелци: 1:0 Чичак (12.), 1:1 Боснић (15.), 1:2 В. Вуковић (58.), стадион: Камберовића поље Б, гледалаца: 30, судија: Јасмин Варупа (Травник), жути картони: Латиновић, Бобић, Турањанин (Борац).

ЧЕЛИК: Дурмо, Смајић, Сековић (од 62. минута Пиљуг), Фазлић, Муслић, Хорић, Арнаутовић (од 57. минута Хукић), Хиновић (од 50. минута Карић), Бегић (од 46. минута Машић), Хусејновић, Чичак. Тренер: Сенад Бркић.

БОРАЦ: Вуковић, Јовић, Кујунџић, Милојевић, Арсић, Латиновић, Боснић (од 78. минута Кукавица), Бобић (од 74. минута Амиџић), Грубор (од 50. минута В. Вуковић), Турањанин (од 67. минута Рогић), Стојичић (од 67. минута Солдат). Тренер: Драган Бенић.

(борац-спорт, фото: Турнир пријатељства)