Уписан први домаћи пораз: Слога тријумфовала у ”Борику”

Рукометаши Борца поражени су овог викенда од добојске Слоге резултатом 23:25 у дербију десетог премијерлигашког кола.

Црвено-плави су у дуелу са Добојлијама укњижили пети неуспјех у сезони, први на домаћем паркету, међутим партија Микићевог тима у првих петнаестак минута није наслућивала такав исход.

У неколико наврата током тог периода, Борац је био у предности од два гола (4:2, 5:3, 6:4, 7:5), али када није искористио прву прилику која му се указала да оде на плус три – као да се “угасио”.

Добојлије су у другој половини првог полувремена у потпуности преузеле контролу и седам минута прије одласка на одмор дошли до предности од чак пет (9:14) у 23. минуту, приморавши Микића да за кратко вријеме искористи два тајм-аута.

На паузу се отишло уз предност Слоге од четири гола (12:16), али је Борац у другој трећини другог полувремена успио да се тргне и голом Луке Перића у 47. минуту минус смањи на само један гол (18:19)

Недуго касније, у овом дуелу одлични Давид Момић је уписао девету интервенцију, послије које је Борац кренуо у напад за изједначење, али га није искористио, након чега је Слога постигла два гола и, показало се, лако привела меч крају, уз неколико грешака Борчевих играча у фази напада.

Наредну утакмицу Борац ће одиграти у сриједу (16. новембар), када ће у заосталом мечу девете рунде гостовати Градачцу.

БОРАЦ: Ивановић, Перић 9, Јелушић, Каламанда 3, Петровић 2, Момић (11 одбрана), Њежић 1, Кнежевић, Тепић, Грачић, Драганић 5, Летић, Рожић 2, Суботић (1 одбрана), Кнезовић, Бајчета 1. Тренер: Мирко Микић.

СЛОГА: Богдановић (12 одбрана), Благојевић, Стојановић 2, Ђурђевић 9, Станковић 2, Марковић, Б. Пештић 1, Н. Пештић 4, Ристић 2, Миличевић 3, Маричић 2, Дејановић, Крајина, Ђурић, Бајовић. Тренер: Миљан Станић.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Славен Петковић)