У ”Борику” савладано Горажде, слиједи највећи дерби Републике Српске

Рукометаши Борца уписали су тријумф над Гораждом у дворани ”Борик” резултатом 32:29 у заосталој утакмици осмог кола Премијер лиге БиХ.

Била је то тиму Мирка Микића четврта побједа у бх. шампионату, а прву наредну прилику да стигну до пете имаће предстојећег викенда, када ће у старом дербију и највећој утакмици Републике Српске, такође у ”Борику”, одмјерити снаге са добојском Слогом.

”Танко” је Борац ушао у вечерашњи меч, допустивши гостима да половином првог полувремена стекну предност од четири гола (6:10). Био је то аларм за узбуну код црвено-плавих, који су до краја првог периода успјели да се консолидују, па и поведу разликом од два гола (16:14), коју су испустили у финишу (16:17).

У другом полувремену, резултатска клацкалица трајала је до резултата 21:21, односно до 40. минута, када је Борац први пут на мечу дошао до предности од три гола (24:21), не дозволивши ривалу више ниједно вођство ни изједначење до краја.

Када је ријеч о голгетерском учинку, предњачио је капитен Милош Њежић са седам погодака, Огњен Каламанда и Владо Драганић су постигли по пет, док је Никша Петровић уписао четири. Голмани Слађан Суботић и Давид Момић имали су осам, односно седам интервенција.

У табору Горажда, прво име био је Харун Ђана са десет голова, док је некадашњи голман Борца Арман Беширевић зауставио осам шутева Борчевих рукометаша.

БОРАЦ – ГОРАЖДЕ 32:29

БОРАЦ: Ивановић 1, Перић 4, Каламанда 5, Петровић 4, Момић (8 одбрана), Њежић 7, Кнежевић, Грачић 1, Драганић 5, Стојановић, Летић, Рожић 2, Суботић (7 одбрана), Кнезовић, Бајчета 3. Тренер: Мирко Микић.

ГОРАЖДЕ: Плех, Божић, Чамо, Пушило 1, Угљеша 5, Кракоња, Хоџић, Ђана 10, Јамак 2, Фејзић, Хамзић (1 одбрана), Пилав, Османковић, Беширевић 1 (8 одбрана), Жига 7, Дедовић 2. Тренер: Касим Каменица.