Травнику испоручене четири лопте у мрежу, ”црвено-плави” бар до викенда други на табели!

Јуниори Фудбалског клуба Борац дане викенда дочекаће на другој позицији премијерлигашке табеле! Изабраници Зорана Драгишића савладали су данас екипу Травника резултатом 4:1 у оквиру седмог кола те захваљујући четвртој побједи у низу, дошли до другог степеника са 12 бодова, колико има и трећепласирани Широки Бријег уз идентичну гол-разлику (+5), али су црвено-плави у предности због већег броја постигнутих голова (Борац 16, Широки Бријег 11).

Играо се 14. минут када је до резултатске предности стигао наш тим петим овосезонским голом Николе Турањанина. При минималном вођству Борца се отишло на паузу између два полувремена, а у уводним минутима наставка гости су преко Тарика Сажића стигли до изједначења.

У 60. минуту након прекршаја над Турањанином досуђен је слободан ударац на 20-ак метара од гола “везира”, а исти је мајсторски у гол претворио Дориан Курузовић. Само девет минута касније исти играч је асистирао Турањанину за данас други, а укупно шести гол у Премијер лиги, да би судбину Травничана запечатио Курузовић на асистенцију Срђана Ескића у 75. минуту.

У наредном колу, које се игра посљедњег викенда у септембру, Борац ће гостовати екипи Крупе.

БОРАЦ – ТРАВНИК 4:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Турањанин (14.), 1:1 Сажић (49.), 2:1 Курузовић (60.), 3:1 Турањанин (69.), 4:1 Курузовић (75.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Трбовић (Травник).

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Милојевић, Арсић, Мартић (од 52. минута Вујмиловић), Вуковић (од 55. минута Ескић), Турањанин (од 75. минута Боснић), Кујунџић, Латиновић, Стојичић (од 52. минута Курузовић), Вукобратовић (од 70. минута Солдат).

ТРАВНИК: Омербеговић, Ш. Балтић, М. Балтић, Хаџић (од 87. минута Златић), Е. Балтић (од 58. минута Сучић), Карић (од 69. минута Муслимовић), Кадрић (од 84. минута Грахић), Хоџић, Сажић (од 77. минута Мујчић), Трбовић. Тренер: Сенад Бајрић.